منتظران مهدی (شیعیان ضد ماسون)
مذهبی و تاریخی و فرهنگی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: ضد ماسون - چهارشنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩۱

شکنجه‌ های ترسناک‌ قرون وسطی

دوران قرون وسطی یکی از ظالمانه ترین مقاطع در تاریخ بشر بشمار می‌آید؛ دورانی که با خلاقیّت در شکنجه و ابزار شکنجه شناخته می‌شود. در اینجا 10 تا از ترسناک ترین ابزار شکنجه را که در طول این دوران ساخته شده اند، معرفی می‌کنیم. 


 گاو برنجی 

قربانی را درون گاوی برنجی قرار داده و می‌بستند؛ سپس آتشی زیر آن روشن می‌کردند. آنقدر این ظرف فلزی را گرم می‌کردند تا به رنگ زرد گرم در آید. این امر باعث می‌شد تا قربانی پخته و جان خود را از دست دهد. 

 

 پرچه اسپانیایی

وسیله ای بسیار ساده است که برای جدا کردن پوست قربانی از بدنش مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 با توجه به شکل آن، هیچ ماهیچه یا استخوانی  از پاره شدن در امان نمی‌ماند.

قربانی را برهنه می‌کردند، و او را می‌بستند تا کاملا بی دفاع شود. سپس شکنجه گر ها، عمل ناقص کردن قربانی را آغاز می‌کردند (گاهی در معرض دید عموم).

کار خود را معمولا از پاها شروع کرده و به آهستگی به سمت پشت، سینه، گردن و در نهایت صورت می‌رسیدند. 

 

صندلی اسپانیایی

برای شکنجه، صندلی های مختلفی وجود دارد. تمامی‌ آنها در یک زمینه مشترک هستند: وجود میخ هایی که پشت، زیر دست، زیر پا، و نشیمن گاه، را می‌پوشاند.

تعداد میخ ها در یکی از صندلی ها، بین 500 تا 1500 عدد در متغییر بود. برای آنکه قربانی نتواند حرکت کند، مچ های او را به صندلی می‌بستند.

 در یکی از مدل ها، دو وزنه را به بازوها وصل می‌کردند تا با پایین کشیدن دست ها، میخ ها در بدن قربانی فرو رود و درد او را بیشتر نماید.

 در برخی از مدل ها، دو سوراخ در زیر صندلی ایجاد می‌کردند تا شکنجه گر اگر احساس می‌کرد که قربانی هوشیار است، با استفاده از زغال، بدن او را شدیدا بسوزاند. 

این صندلیها پوشیده بود از میخهایی در پشت، محل قرار دادن بازو، محل نشستن و محل قرار دادن پا. میخها طوری طراحی شده بود که قربانی را ساکن نگه دارد و بوسیله پیچهایی هر چه بیشتر در بدن قربانی فرو رود.

قربانی بوسیله میله های آهنی و یا چوبی از کمر، مچ و سینه به صندلی بسته میشد. صندلی اغلب از آهن ساخته میشد که بتوان آنرا حرارت داد.

از این وسیله در آلمان تا قرن 19، در ایتالیا و اسپانیا تا قرن 18 و در فرانسه و سایر کشورهای اروپای مرکزی تا اوایل قرن 19 استفاده میشد.

 

 

 له کننده سر 

این وسیله، به طور گسترده در دوران قرون وسطی مورد استفاده قرار گرفته است، بخصوص در دوران تفتیش عقاید.

 چانه را بر روی نوار پایینی و سر را در زیر درپوش فوقانی قرار می‌دادند.

 شکنجه گر به آهستگی پیچ را می‌چرخاند تا نوار پایینی و درپوش به یکدیگر نزدیک شوند.

 این امر به آسانی موجب له شدن سر می‌شد. ابتدا دندان ها درون فک خرد می‌شد؛ سپس قربانی به آرامی‌ و دردی وحشتناک، جان خود را از دست می‌داد.

البتّه پیش از آن، چشمهایش در حدقه فشرده و له می‌شد.

 

  گلابی غمگین

وسیله ای گلابی شکل که درون مهبل یا مقعد قربانی قرار داده می‌شود؛ مهبل برای زنان، مقعد برای همجنسگرایان، و دهان برای دورغگویان و کفرگویان.

این وسیله شامل چهار برگ است که به آرامی‌ از یکدیگر جدا می‌شوند؛ همان طور که شکنجه گر پیچ بالای وسیله را می‌چرخاند.

 این به تصمیم شکنجه گر بستگی دارد تا تنها پوست را پاره نماید یا گلابی را به حداکثر اندازه خویش برساند و قربانی را ناقص نماید. 

اسم این وسیله از شکل آن اقتباس شده است. این وسیله بوسیله یک پیچ تا حد امکان، دو و یا سه تکه آن از هم جدا میشد.

 این وسیله با فشار در گلو، مقعد و یا آلت قربانی قرار داده میشد. این وسیله شکنجه کسانی بود که لواط کرده بودند، یا زنانی که زنا کرده بودند، یا کسانی که با شیطان رابطه جنسی !! داشتند و یا وسیله شکنجه مبلغان بدعت آور و یا کافر بود.

 این شکنجه برای این طراحی شده بود که نقطه مخالف جرم انجام داده شده باشد

 

 

 راک

راک وسیله ای است که برای جابه جا کردن هر یک از مفاصل بدن قربانی طراحی شده است.

طناب هایی را به مچ دست و قوزک های پای قربانی وصل می‌کنند و سپس بدن قربانی را در جهت های مخالف می‌کشند؛ این کار با چرخش غلطک هایی انجام می‌گیرد که در چهار سوی وسیله قرار دارند.

اگر از من سوال کنید، می‌گویم روش مناسبی برای تسکین کمردرد است. البتّه، درد ناشی از این جابه جایی های متعدد خود داستانی دیگر است. 

 لوله تمساح

قربانی در داخل لوله ای قرار داده می‌شد که به اندازه کافی برای ورود فرد کافی بود.

لوله، که میخ هایی نوک تیز به شکل دندان های تمساح داشت. و به آرامی‌ فشرده می‌شد تا قربانی را بی حرکت نماید.

 شکنجه گر تنها می‌توانست صورت و پاهای قربانی را ببیند. با کمک کربن و آتش موجود زیر لوله، شکنجه گر به تدریج لوله را گرم می‌کرد تا قربانی یا اعتراف نماید و یا جان خود را از دست دهد. 

 گهواره یهودا

گهواره یهودا، یکی از وحشتناک ترین شکنجه های دوران قرون وسطی محسوب می‌شد

 قربانی را بر روی صندلی به شکل هِرم قرار می‌دادند پاهای قربانی را به یکدیگر می‌بستند، طوری که با حرکت یک پا، پای دیگر نیز مجبور به حرکت می‌شد

و این رنج وارده را افزایش می‌داد. انتهای مثلثی شکل گهواره یهودا را در مقعد یا مهبل قربانی قرار می‌دادند. این شکنجه می‌توانست ادامه یابد، از چند ساعت تا چند روز. 

 الاغ اسپانیایی 

وسیله ای که از یک صفحه برش اصلی با تیغه ای است که در بالای آن می‌باشد و به دو میله متصل شده است

قربانی را برهنه کرده و با پاهایی باز از هم بر روی صفحه قرار می‌دهند، گویی فرد سوار بر الاغ است.

و تعداد زیادی وزنه به پاهای او وصل می‌کردند. رنج قربانی را می‌توانستند با وزنه های سبک یا سنگین تر تنظیم نمایند. 

 سلاخی 

در یک مدل از شکنجه از نوع سلاخی، بازوهای قربانی را به یک قطب در بالای سرش می‌بستند و در همین حال پاهای او از زیر می‌بستند.

 سپس بدن او را کاملا برهنه می‌کردند و شکنجه گر، با کمک یک چاقوی کوچک، پوست قربانی را به آرامی‌ از بدنش کنده و جدا می‌کرد.

در اغلب موارد، شکنجه گر پوست صورت را در ابتدا می‌کَند، و به آرامی‌کار خود را ادامه می‌داد تا به پاهای قربانی می‌رسید.

بیشتر قربانیان پیش از آنکه شکنجه گر حتّی به کمر آنها برسد، جان خود را از دست می‌دادند. 

 باکره نورمبرگ

اسم این وسیله نشاندهنده اولین جاییست که این وسیله در آن ساخته شده است. گفته می شود که تصاویری بر روی این تابوت حکاکی می شده که آنرا ترسناکتر نشان دهد.

 میخهایی در این تابوت قرار دارد که نقاط مختلفی از بدن قربانی را سوراخ می کند. ولی برای زنده نگه داشتن قربانی و زجر دادن وی، مکان این میخها طوری طراحی شده که اعضای حیاتی بدن را سوراخ نکند و قربانی را در حالت ایستاده زنده نگه دارد.

در این وسیله از هر دو طرف باز می شود ولی قربانی نمی تواند از آن خارج شود.

دیواره های این تابوت به قدری ضخیم بوده که صدای ناله قربانی از بیرون آن شنیده نمی شود. با تکرار این عمل، میخها دقیقا جای زخمهای قبلی را سوراخ می کردند که قربانی را زجرکش می نمود.

 اره

این وسیله در همه جای اروپا یافت می شد. این اره برای جرمهای گوناگونی از قبیل شورش، جیب بری و عدم اطاعت نظامی استفاده می شد.

این وسیله تقریبا در تمام خانه های اروپا برای اعدام پیدا میشد!

بر طبق نقاشیهای آن دوره، قربانی در حالت آویزان قرار داده میشد که خون در مغز وی جمع شده و قربانی در هنگام اعدام با از دست دادن خون بیهوش نشده وقبل از مرگ زجر بکشد !

 

خفه کننده

این وسیله که یک نام اسپانیایی دارد اولین بار در اسپانیا مورد استفاده قانونی قرار گرفت.

 این وسیله تا سال 1975 برای اعدام استفاده میشد. این وسیله منشا بسیار قدیمی دارد که از یک ستون چوبی و یک طناب که دور گردن قربانی بسته میشد تشکیل میشد.

این وسیله شکنجه در تمامی نقاط دنیا استفاده میشد. مدل اسپانیایی این وسیله برای اعدام طراحی شده بود.

 گردنبند آهنی ستون مهره های پشت گردن را سوراخ می کرد به طوری که قربانی به علت خفگی و خورد شدن مهره گردن جان می داد.

 

 پنجه گربه یا قلقلک اسپانیایی

این وسیله بسیار شبیه پنجه گربه با چنگالهایی بسیار بلند و تیز می باشد. از این وسیله برای پاره پاره کردن گوشت بدن قربانی استفاده میشد.

 به دلیل ابعاد چنگالها، ماهیچه ها و استخوانها مانعی برای استفاده بربری از این وسیله نبودند.

 به طور یقین دستها و پاهای قربانی را ابتدا می بسته اند و سپس با این وسیله گوشت تنش را جدا می کرده اند.

 گیوتین

اسم این وسیله از نام مخترع فیزیکدان فرانسویش گرفته شده است و از وسایل دیگر اعدام بسیار سمبولیک تر بوده است که به دلیل رواج بیشتر نیازی به توضیح چندانی ندارد.

شقه کردن

در قرون وسطی چهار دستو پای محکوم را به چهار اسب قوی یا به چرخ های گردون می بستند ، و با راندن اسب ها در جهت مخالف یا چرخاندن چرخها محکوم را شقه می کردند

قفس آهنی

بسیاری ا ز محققان معتقدند که ا ین نوع ا ز شکنجه برگرفته از یک افسانه وحشتناک است.

 این اتاقک آهنی با میخهای تیزی که در آن تعبیه شده بود متهمان رامی ترساند تا به همه چیز اعتراف کنند.

 قفس آهنی دراواخر قرن 18 همزمان بانزول تفتیش عقاید مذهبی ازطرف کلیساهای کاتولیک به وجود آمد. شیوه کارا ین دستگاه  به ا ین صورت بود که متهم را داخل این تاقک آهنی ا نداخته و در آن را می بستند.

دیواره درونی  این قفس مجهزبه میخهای کوچکی بود که بدن قربانی را سوراخ نمی کرد و تنها اورا زخمی می کرد.

معمولاً مجرم پس از چند دقیقه اعتراف می کرد و ا گر لجاجت کرده و سکوت اختیارمی کرد از طریق حفر ه های ویژه درون قفس چنگک ها، تیغ هاو شمشمیرهای دو دم فشار را چندین  برابر کرده و دردغیر قابل تحملی را ا یجاد می کرد.

سرانجام مجرم برای مدت طولانی در قفس مانده و برا ثر شدت خونریزی  می میرد. در برخی  از مدلهای این دستگاه میخهایی برای چشمها تعبیه شد ه بودند که آنها را ا ز حدقه در می آورد.

کاشت فلز در بدن

این شکنجه یکی از عجیبترین را ههای شکنج بود که اجرای آن به قرون وسطی باز می گردد.

شیوه انجام آن به این صورت است که شکاف عمیقی روی پای متهم ا یجاد می کردند و سپس  تکه های فلز که معمولاًآغشته به نوعی زهر مخصوص است درون شکاف قرارداده و آن را می دختند.

 بر اثر شدت درد و سوزش متهم بخت برگشته طاقت خود را از دست داده و محل زخم رامی شکافت که این امر باعث خونریزی می شد و اکثر اوقات درا ثرشدت خونریزی جان خود را ا ز دست می داد.

یو غهای چوبی

این شکنجه یکی ا ز شکنجه های قرون وسطی بودکه همچنان در زندانهای کشور چین نیز مورداستفاده قرار م یگیرد.

دراین روش متهم راباا یوغ های چوبی که دارای تخت های به ا رتفاع 50 تا 80 سانتیمتر، عرض 30 تا 40سانتیمتر و ضخامت 10 الی 15 سانتیمتربود به گونه ای می بستند که قادربه راه رفتن وا یستادن نبود.

معمولاً گردن،دست ها وپاهای متهم را به وسیله این یو ق هابسته و او را روی تخت خوابانده یا مینشاندند.

ا ین حالت سکون در متهم ا یجاد درد شدید و زخم از ناحیه پا و گردنمی کرد.زندانی قادر به ا نجام هیچ حرکتی نبود و زجربسیاری را تحمل می کرد.

 تصاویر  انواع وسایل شکنجه دیگر

 

 

 

 

نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


>