منتظران مهدی (شیعیان ضد ماسون)
مذهبی و تاریخی و فرهنگی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: ضد ماسون - دوشنبه ۱٤ فروردین ۱۳٩۱

وضعیت اجرام آسمانی در زمان ظهور

 1- خورشیدگرفتگی‌ و ماه‌گرفتگی‌ در زمان‌ غیر عادی‌

یکی‌ از مظاهر قدرت‌ الهی‌ که‌ در قالب‌ سنن‌ معجزات‌ جلوه‌نمایی‌ کرده‌ و اشارة‌ مخصوصی‌ را برای‌ توجه‌ آن‌ دسته‌ از مؤمنان‌ که‌ مخلصانه‌ منتظر ظهور بوده‌اند به‌ ارمغان‌ می‌آورد.

 (کسوف‌ خورشید در روز سیزدهم‌ یا چهاردهم‌ ماه‌ رمضان‌ و خسوف‌ ماه‌ در بیست‌ و پنجم‌ همان‌ ماه‌ است‌.)


علت‌ پدید آمدن‌ این‌ دو نشانه‌ پیش‌ از ظهور که‌ خلاف‌ روال‌ عادی‌ بوده‌ و از اول‌ خلقت‌ آدم‌ تا آن‌ زمان‌ نمونه‌اش‌ دیده‌ نشده‌، از این‌ قرار است‌:

الف‌) رسوخ‌ و عمق‌ یافتن‌ نظریه‌ مهدویت‌ و اعتقاد به‌ حضرت‌ در میان‌ تمام‌ مسلمانان‌.

ب‌) متوجه‌ کردن‌ مؤمنان‌ مخلص‌ به‌ نزدیکی‌ ظهور.

ثعلبة‌ ازدی‌از امام‌ باقر(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:

(دو نشانه‌ پیش‌ از ظهور قائم‌(ع‌) خواهد بود:

خورشیدگرفتگی‌ در نیمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگی‌ در آخر آن‌.

به‌ حضرت‌ عرض‌ کردم‌:

یابن‌ رسول‌الله خورشید در انتهای‌ ماه‌ کسوف‌ می‌کند و ماه‌ در نیمة‌ آن‌ خسوف‌.

حضرت‌ فرمودند:

خودم‌ می‌دانم‌ چه‌ می‌گویم‌؛ این‌ دو نشانه‌ای‌ است‌ که‌ از زمان‌ فرود آمدن‌ آدم‌ از بهشت‌ به‌ زمین‌ سابقه‌ نداشته‌ است‌. )

 ورد بن‌ زید اسدی‌ برادر کمیت‌‌ از آن‌ حضرت‌(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:

(پیش‌ از این‌ امر (ظهور) ماه‌ گرفتگی‌ خواهد بود؛ که‌ پنج‌ روز مانده‌ (به‌ انتهای‌ ماه‌) و خورشید گرفتگی‌ در روز پانزدهم‌ که‌ هر دو در ماه‌ رمضان‌ خواهد بود و به‌ این‌ ترتیب‌ حساب‌ منجمان‌ به‌ هم‌ می‌ریزد.)

ابوبصیر هم‌ از امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ می‌کند که‌ حضرت‌ فرمودند:

(نشانة‌ قیام‌ حضرت‌ مهدی‌(ع‌) کسوف‌ خورشید در بیست‌ و سوم‌ یا چهاردهم‌ ماه‌ رمضان‌ است‌. )

خسوف‌ ماه‌ معمولاً به‌ جهت‌ قرار گرفتن‌ زمین‌ در میان‌ خورشید و ماه‌ رخ‌ می‌دهد که‌ زمان‌ آن‌ هم‌ در نیمة‌ ماه‌های‌ قمری‌ است‌. کسوف‌ خوشید هم‌ غالباً زمانی‌ مشاهده‌ می‌شود که‌ ماه‌ بین‌ زمین‌ و خورشید قرار گیرد و زمان‌ آن‌ هم‌ در آخر ماه‌های‌ قمری‌ است‌.

همانطور که حدیث آنرا هم بیان کردید این مسائل ، معجزه گونه و بی سابقه است و در چنین حوادثی نباید به دنبال دلیل علمی گشت چون معجزه خارق عادت است و شاید نتوان آنرا به سادگی با علم توجیه کرد .

البته منکر وجود توجیهاتی علمی برای معجزات نیستیم و اما معجزه بودن را در این می دانیم که به سادگی برای لا اقل معاصرین صاحب معجزه قابل تحلیل علمی نباشد وگر نه معجزه بودن آن جدا محل تأمل خواهد بود .

ظهور حضرت مهدی (عج) هم که موعود تمام ادیان بوده است و حادثه ای مهم در حیات انسان به شمار می آید که کم از نبوت انبیاء عظام(ع )نیست لذا طبیعی است که خداوند بخواهد آنرا با معجزاتی تأیید و تثبیت نماید .

2- طلوع ستاره دنباله دار از شرق( کشف ستاره دنباله دار النین)

کشف ستاره دنباله دار النین توسط لئونید النین

النین نام ستاره دنباله داریست که مدتی قبل کشف شد ، هرچند کشف این دنباله دار مباحث گوناگونی را به دنبال داشت اما آنچه برای ما قابل تامل و توجه می باشد ، شباهتهای زیادی است که میان این دنباله دار و ستاره دنباله داری که در روایات عصر ظهور ، آشکار شدن آن بعنوان یکی از نشانه ای بسیار نزدیک به ظهور ، مطرح شده است : 

 (طلوع ستاره درخشان در سمت مشرق که همچون ماه می‌درخشد ، سپس دو جانب آن خم گردد که نزدیک شود که آن دو جانب به همدیگرمتّصل شوند)

آنچه که در  ادامه می آید بر اساس مستندات علمی است و اشکالات احتمالی بر عهده ی مراجعی است که البته سعی گردیده در حد امکان معتبر باشند.لازم به ذکر است کسی قصد معین کردن وقت برای ظهور را ندارد و انطباق های صورت گرفته فقط بر اساس احتمالات است و ممکن است هیچگاه به حقیقت نپیوندند.

 بسم الله الرحمن الرحیم

 عزیزانی که کم و بیش با بحث های نجومی آشنا هستند می دانند در اوایل دسامبر 2010 ستاره دنباله داری به نام النین ظاهر شد که بحث های فراوانی را با خود به دنبال داشته است.اینکه چرا در محافل نجومی این دنباله دار مسئله ساز گردید از چند جنبه قابل کنکاش و بررسی است.

اول اینکه این دنباله دار فقط یک سال قبل از عبور از نزدیک زمین شناسایی گشت و چنین امری برای محققان جای سوال داشت که به چه دلیل این جرم آسمانی کمی دیر رصد گشته است؟

ناسا که  همواره ادعا دارد تمامی فضا  را تحت کنترل خود دارد نتوانستنه است یک دنباله دار که اندازه ی متوسطی را هم دارد شناسایی کند و این کار باید توسط یک ستاره شناس معمولی روسی و با یک تلسکوپ ساده صورت گیرد.

این خود اولین تردید ها را به دنبال داشت! نام این ستاره شناس روسی لئونید النین است و او این دنباله دار را در دسامبر 2010 میلادی و با تلسکوبی به قطر 18 اینچ کشف کرد.

بعضی ها به غلط حرف از نا معین بودند این فرد به میان می آوردند و او را یک شخصیت مجازی معرفی می کردند که برای آماده کردن افکار های دیگری هم درباره ی این اسم موجود است که جای بحث ندارد.

اطلاعات مناسب و کاملی را که درباره ی دنباله دار اکتشاف شده توسط خودش اعلام می گردد را بررسی کرده ام.

این فرد برای رهایی از این گمانه زنی ها حتی یک مصاحبه ی اختصاصی با شبکه تلویزیون روسیه انجام داد.

و آن را در سایت شخصی اش قرار داده تا این فرضیات را کمرنگ کند.(البته سیستم های امنیتی می توانند از این فرد به شیوه های دیگر هم سوء استفاده کنند که در رابطه آن ها هنوز هم شبهاتی مطرح است).

نکته ی بعدی که همگان را دچار تشکیک در النین کرد طفره رفتن ناسا از اعلام خصوصیات این دنباله دار است که هنوز هم تا حدی ادامه دارد.

البته ناسا بعد از مدتی مدار النین را شبیه سازی کرد. با این حال قطر آن هنوز مشخص نشده است.(البته به گفته ی کاشف آن 3 تا 4 کیلومتر قطر دارد.اطلاعات و مقالات کاملی از دنباله دار النین در سایت لئونید النین در بالا آمده است.)

 در همان روزهای نخست بعد از اعلام رسمی پذیرفته شدن این دنباله دار، در ناسا مطلبی قرار گرفت که حاکی از نزدیکی بسیار این دنباله دار در آینده به زمین و احتمال برخورد آن بود؛ اما بلافاصله این امر حذف گردید و ناسا اعلام کرد که این یک گمانه زنی غیر علمی بوده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

 البته به نظر این امر طبیعی است و در محاسبات اولیه غیر قابل اجتناب است که بعدها هم مورد تایید واقع شد. نکته ی جالب در مدار این دنباله دار می توانید مشاهده کنید دوره ی چرخش آن است که بیش از 10000 سال بر آورد شده است .

 مدار گردش ستاره دنبله دار النین

این دوره بسیار زیاد است به طوری که در شبیه ساز ناسا مسیر آن به طور کامل قابل دنبال کردن نمی باشد.

 با این تفاسیر هنوز هم مشکلی وجود ندارد و این وقایع را می توان از نظر علمی قابل قبول دانست.اما مشکل از جایی شروع شد که افرادی بنا به احتمالات بالا و مطالبی که در ادامه عرض می کنم خبر از واقعه ای دادند که خیلی ها را به فکر انداخت و آن هم زلزله ی ژاپن بود.

 از مدت ها قبل در حدود دهه ی 70 میلادی برخی ار محققان بزرگ علوم فضایی صحبت از وجود شی ء ناشناخته ای را مطرح کردند که در نزدیکی منظومه ی شمسی است و موجب اختلال در مدار برخی سیارات مخصوصا آخرین سیاره های منظومه ی شمسی گشته است.

این فرضیات ادامه داشت تا عده ای سیاراتی را ورای پلوتون پیدا کرده و دلیل این امر را به اثرات آنها ارجاع دادند.این احتمال اما هنوز موجود بود و در سال های پیش و با مطرح شدن سیاره ی به نام نیبیرو دوباره زنده گردید .پیش بینی سومریان از چرخش سیاره ای مرموز ،احادیث اسلامی ،اعتقادات ادیان و فرهنگ های دیگر نقاط دنیا ، کتاب هایی مقدسی مثل مکاشفات یوحنا و پیش گوی ها ی نوستر آداموس این فرضیات را تشدید می کرد.

 امام باقر (ع) فرموده:

 (هر گاه عبّاسی به خراسان رسد،گیسوی سختی ‏آور در مشرق طلوع می‏کند.نخستین بار که طلوع کرد، برای نابودی قوم نوح بود، هنگامی که خدا غرقشان کرد.در زمان ابراهیم (ع)، آن گاه که او را در آتش افکندندو زمانیکه خداوندفرعون وهمراهانش را نابود ساخت وهنگامی که یحیی پسر زکریّاکشته شد،طلوع کرد. پس  هر گاه آن را دیدید، از شرّ فتنه‏ها به خدا پناه برید.طلوع این ستاره پس از گرفتن خورشید و ماه خواهد بود.سپس بنی‏ عبّاس درنگ نمی‏کنند(دوام نمی آورند) جز زمانی کوتاه تا آنکه اَبْقَع در مصر آشکار شود)

 حتی این امر تا آنجا پیش رفت که عده ای از انجیل خبر ظهور النین را استنباط کرده و آن را مطرح ساختند:

در سال 2010 زلزله ی شدید ی در شیلی رخ داد.وقتی به مدار سیارات در آن تاریخ نگاه یبیندازیم ،می بینیم در آن روز ستاره ی دنباله دار النین ،خورشید و زمین در یک راستاقرار داشته اند و این امر بار دیگر در نیمه ماه مارس 2011 در حال رخ دادن بوده است و براین اساس عده ای احتمال خطر را بالا می دانسته اند.

موضوع به همین جا ختم نمی شود بعد و قبل از این حادثه بسیاری تحقیقات در رابطه با این امر صورت گرفت که تاییدی بر این نظر بود.

چندین مقاله از دانشمندان این عرصه وجود دارد که از اختلالات عجیب سیارات دیگر منظومه شمسی در هنگام هم راستایی با این جرم آسمانی سخن گفته اند.

یک نکته عرض کنم حتی بسیاری بر این باورند که گرم شدن زمین تنها از گازهای گلخانه ای نیست و بحث هایی مثل نزدیک شدن جرم آسمانی و اختلالات مداری را با آن مرتبط می دانند.

اما هنوز هم فرضیات ضعیف بود زیرا که ماهیت النین برای همه ستاره شناسان واضح بود.بامحاسبات انجام شده این یک ستاره ی دنباله دار معمولی است(چه به زمین بخورد و یانه)و به هیچ عنوان نمی تواند عامل این رخدادها باشد.(حتی اگر تجربیات این را ثابت کند .)

 یک ستاره دنباله دار با جرم میلیون ها برابر کمتر از زمین و از آن فاصله ی دور نمی تواند عاملی برای زلزله به حساب آید.

 نقطه راهگشا ی این معما از آن جا آغاز شد که ستاره شناسان چینی اعلام کردندکه یک شی ء ناشناخته پشت سر النین قرار دارد.(متاسفانه باز هم از این خبر به جای برداشت علمی برداشت تخیلی شد و عده ای اعلام کردند که کاروانی از بشقاب پرنده ها پشت سر النین قرار دارند)این خبر یک شوک عظیم بود که به سرعت نگاه ها را به سمت خود معطوف ساخت.

 اما باز هم سازمان های فضایی در این رابطه سکوت کردند و دیگر کسی به طور جدی در این رابطه سخنی نگفت. به نظر دستی پشت پرده نمی خواهد ابعاد    این قضیه روشنتر شود.

 اگر کسی با تشکیلات عظیم اطلاعاتی و خبری غربی آشنا باشد می داند که حرکت غرب در این رابطه با چه ضوابطی جلو می رود.

ساخت فیلم هایی مثل2012 ،پیشگویی(Knowing)و مانند این ها با بودجه های بسیار عظیم، آماده سازی برای اتفاق مهمی است.

 اگر فیلم روزی که زمین از حرکت می ایستد را دیده باشید تنها چند ساعت به برخورد شهاب سنگ دولت آمریکا فقط به دانشمندان خود خبر از این برخورد داد.

 فیلم 2012 هم به همین صورت بود؛تعدادی کشتی فقط برای افرادی خاص و آن هم به طور مخفیانه.

 قبل از روشن کردن ابعاد اصلی مطلب کمی به متون دینی خودمان رجوع کنیم تا از این منظر هم کمی تامل کرده شاید راحت تر مطلب تبیین شود:

حضرت علی(ع):

 (آگاه شوید که برای خروج قائم(عج) ده علامت است :

 اول آن ها ستاره ای دم دار است که به ستاره ی جدی نزدیک می باشد.در آن وقت هرج و مرج پرفتنه و شر واقع می شود....واز علامتی تا علامت دیگر امور عجیبه است)

 در کتاب کافی از امیر المومنین در طی خطبه ای مفصل آمده است:

 (ظاهر گردد مر شما را ستاره ای دم دار از سمت مشرق که علامت ظهور قائم است.
عهد و پیمان شکسته شود واحترام کم گردد،اینها در وقتی ظاهر می شود که ستاره ی دم دار که عرب را مضطرب کند طلوع نماید....پس در این حال ظهور می کند مهدی)

(درماه صفر نشانه ای خواهد بودوستاره ای دنباله دارآشکار می گردد)

جای تامل دارد که زمان اولین دیدن این ستاره برابر با (دسامبر 2010)ماه محرم سال89 بود که مدتی بعد قیام کشور های عربی آغاز گردید.

بعد از مطرح شدن بحث های زلزله و غیره عده ای از منجمان که به امکانات سازمانی دسترسی نداشتند با تلسکوپ های خود به موضع النین نگاه می کردند اما باز هم چیز خاصی مشاهده نشد؛ تا اینکه محققان احتمال دقیقیتری را مطرح کردند.

اگر قرار باشد شی ای باعث زلزله شود باید دارای میدان عظیم گرانشی باشد و این شی نمی تواند چیزی به غیر از یک ستاره ، سیاه چاله یا چیزی شبیه به آنها باشد.

 اما ستاره همیشه با تلسکوپ های معمولی هم قابل رویت است چه برسد به عکس های دقیق و کامل موجود که در دسترس عموم هم قرار دارد.

 پس این احتمال مطرح گردید که قاعدتا با جرم آسمانی طرف هستیم که از خود نه تنها نور نمی دهد بلکه مانند سیاه چاله نور را به سمت خود جذب می کند؛یا اینکه بسیار خنکتر از آن است که مثل یک دنباله دار نور ساطع کرده و به راحتی مشاهده شود.

 تنها راه دیدن این شی استفاده از تلسکوپ های مادون قرمز مخصوص است که تعداد آن ها با دقت مورد نظر در جهان بسیار محدود است.

هنگامی که محققان به عکس هایی که توسط تلسکوپ مادون قرمز از النین گرفته شده بود رجوع کردند (عکس پایین)جرم فضایی را مشاهده کردند که مثل آن دیده نشده بود.اگر شما هم این شی را با دیگر اجرام آسمانی مقایسه کنید مطمئنا شگفت زده خواهید شد.

 اینکه ناسا از مدت ها پیش از این قضیه اطلاع داشته تقریبا حتمی است زیرا اولین خبرها از این موضوع و عکس های درز کرده با این فناوری بالا قطعا از محدوده ی خود آن ها به بیرون راه پیدا کرده است.پس در یک فرآیند تدریجی و با پیدا کردن درکی صحیح از قضیه و رجوع به محل دقیق این جرم آسمانی دانشمندان توانستند با نرم افزار ها و عکس های IRASماهواره ی مادون قرمز است که از فضا با اشعه مادون قرمز به طور کامل عکس برداری کرده این جرم عجیب را مشاهده کنند.

 آنچه باید عرض کنم اینکه این جرم عجیب خصوصیات هیچکدام از اجرام شناخته شده را ندارد و یک توده ی نامرئی بسیار عظیم است که فقط خدا می داند چه خصوصیاتی را قرار است از خود به نمایش بگذارد.

 قسم به آسمان و طارق و شما چه می دانید طارق چیست!

(وَالسَّمَاءِ وَالطَّارِقِ﴿١﴾وَمَا أَدْرَاکَ مَا الطَّارِقُ﴿٢﴾النَّجْمُ الثَّاقِبُ(3) سوگند به آسمان و کوبنده ی شب1و تو نمی‌دانی کوبنده شب چیست٢آن ستاره ی شکافنده است که پیش می رود3)

 در احادیث است که طارق همان ستاره ی قبل از ظهور است . خداوند می فرماید:

 ( شما چه دانید که طارق چیست ستاره ای که می شکافد و جلو می رود.)

 چرا خداوند از لفظ ستاره ای که حرکت می کند استفاده کرده است و کدام ستاره است که قابلیت حرکتی با این سرعت را داشته و تاریکی را می شکافد و جلو می رود؟ خداوند چه عجیب انسان مدعی علم را به سخره می گیرد و نادانی انسان نسبت به این جرم آسمانی را به رخش می کشد.

به نظر مدار این شی ء منطبق و در کنار دنباله دار النین است و دلیل حرکت عجیب النین از همین شی ء سرچشمه می گیرد.با افشاء هر چه بیشتر ابعاد این قضیه آرام آرام باید منتظر موضع گیری های رسمی باشیم.

البته عرض کردم که موضع نظام سرمایه داری چگونه است. چند روز پیش بود که رئیس ناسا یک پیام عجیب هشدار آمیز اعلان کرد و آنطوری که از خبر ها مشخص گردیده به کارکنان ناسا دستورات خاصی برای آمادگی با حوادث پیش رو داده شده است.

اگربه سایت ناسا رجوع کنید سخنان رئیس این موسسه و توضیحاتی برای یک  به اصطلاح مانور را خواهید یافت.حتی دستورات عجیبی در رابطه با ذخیره کردن یک هفته ی غذا و آب و...داده است.

هرگاه ستاره ای سرخرا دیدی که آن را نمی شناسی ودر مسیرحرکت ستارگان قرار نداردو در آسمان از جایی به جایی دیگر می رود و مانند ستون است، در حالی که ستون نیست، پس بی گمان،چنین چیزی نشانۀ جنگ، بلاها، کشته شدن بزرگان، زیادی شرور و اندوه ها و آشوب در میان مردم است.

امام باقر (ع) فرمود:

 (پیش از قیام قائم (ع) مردم به وسیلۀ آتشی که در آسمان آشکارمی شود و سرخی ای که آن را فرا می گیرد،از گناهانشان بازداشته می شوند.)

 اثرات این شی بر روی جو می تواند باعث سرخی اتمسفر شود امری  که سال ها پیش به خاطر اثرات گرانشی خورشید به وقوع پیوست است.در احادیث سخن از طولانی شدن روزی قبل از ظهور و طلوع خورشید از مغرب است که می تواند ناشی از این شی ء باشد.

 حتی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در غیر وقت طبیعی اش هم بر همین اساس قابل بررسی است.

در آسمان سال 2011 و 2012 بسیاری از اجرام دیگر هم وجود دارند که محققان را به خود مشغول کرده اندو عبارتند از:

 شهاب سنگ 45P

شهاب سنگ 45p honda که نیمه ی ماه رمضان امسال از کنار زمین عبور می کند.

 سیارک 2005 yu55

که با وضعیت عجیبی در حوالی عید قربان از فاصله ای کمتر از ماه از جو زمین عبور می کند به طوری که بسیار احتمال برخورد آن به زمین فراوان است.

 و بسیاری اجرام آسمانی دیگر که این دو سال را به سال های ملتهبی برای آسمان زمین بدل کرده اند.

این شی مرموز عظیم نامرئی(که البته ابعاد مرئی آن با نزدیک شدنش مشخص می گردد) بر اساس محاسبات از اوایل ماه رمضان(و حتی زودتر) تاثیرات واضح آن بر روی زمین آغاز می شود و با سرخ کردن احتمالی جو زمین وجود خود را مرئی خواهد کرد.

 این شی ء دارای دو دنباله ی عجیب در اطراف خود است که مانند دو پر یک پرنده به نظر می رسند.

از علائم نزدیکی ظهورطلوع ستاره درخشان در سمت مشرق که همچون ماه می‌درخشدسپس دو جانب آن خم گردد که نزدیک شود که آن دو جانب به همدیگرمتّصل شوند.

 3- طلوع خورشید از مغرب است

 در برخی از روایات مربوط به حوادث ظهور، سخن از طلوع خورشید از مغرب مطرح شده است. در این که مراد از این سخن چیست، مطالب مختلفی مطرح شده است از جمله اینکه مراد خود حضرت باشند.

 چنانچه در روایتی آمده است :

 (و هو الشمس الطالعة من مغربها

او (مهدی) خورشیدی است که از مغرب طلوع می‌کند(مراد مکه است). البته مراد از روایت، اصل دین نیست.)

 از این مسئله چند گونه می‌توان استباط کرد:

 1- ابتدا باید دانست که به طریق عادی و حساب قوانین طبیعی گردش اجرام آسمانی، دانشمندان نوعی حرکت در اجرام آسمانی به نام (حرکت عکسی) یافته‌اند که سیاره امکان تغییر مسیر گردش خود را دارد و عده‌ای بر این باورند مریخ پیش از این بر خلاف جهت فعلی به دور خود می‌چرخیده و بواسطه قانون حرکت عکسی به نقطه‌ای رسیده که خلاف جهت شروع به گردش کرده است.

 در صورت صحت چنین دیدگاهی، زمین نیز امکان تغییر گردش حرکت چرخشی به دور خود را دارد، که در این صورت خورشید از غرب طلوع خواهد کرد!

2-گذشته از این، در دیدگاه شیعه خدای متعال قادر به انجام هر کار ممکنی می‌باشد و امور خارق‌العاده به اراده او انجام‌پذیر است. به طریق عادی امکان طلوع خورشید از غرب وجود ندارد ولی به اراده خدا این کار شدنی است. همان خدایی که هنگام آفرینش خورشید و منظومه شمسی و کیهان اراده‌اش به این تعلق گرفت که خورشید به این نظم در گردش زمین به دور آن از شرق طلوع کند، می‌تواند اراده‌اش به این تعلق گیرد که در بامداد روز ظهور یا هر هنگام دیگری خورشید از غرب بالا بیاید و هیچ نیازی به تصدیق آگاهان به علم جدید و مادی و تأیید آن ندارد.

 3- از این گذشته می‌توان وجود مبارک امام زمان(عج) را مانند خورشید دانست که تاریکی‌ها را روشن می‌نماید (وأشرقت الارض بنور ربّها) او با نوری که از پروردگار عالم کسب نموده زمین و آنچه در آن است روشن می‌کند در پاره‌ای روایات اشاره شده که امام زمان(عج) از مغرب می‌آید. روشن است که با ظهور ایشان روشنایی و نور غرب را فرا می‌گیرد و شرق را نیز فرا می‌گیرد.

 در خطبه‌ای که امیرمؤمنان(ع) درباره ظهور امام عصر(عج) و پیشامدهای آخرالزمان سخن می‌گویند. همین عبارت طلوع خورشید از غرب را به کار می‌برند.

 این روایت را صعصعه از قول امام علی(ع) نقل کرده است. نزال بن سبره که روایت را از صعصعة بن صوحان می‌شنود با تعجب معنی این کلام را می‌پرسد. صعصعه چنین پاسخ می‌دهد:

 (ای پسر سبره همانا کسی که عیسی پسر مریم پشت او نماز می‌گذارد، دوازدهمین از خاندان پیامبر(ص) است که نهمین فرزند حسین پسر علی علیهماالسلام است و او همان خورشیدی است که از مغرب زمین طلوع می‌کند، میان رکن و مقام ظهور می‌کند، زمین را پاک می‌سازد)

 از این که فهم صعصه از عبارت، شخص امام مهدی(عج) است، شاید استفاده شود مؤید یا قرینه‌ای در کار بوده است که وی چنین تفسیر کرده است.

 والله اعلم

 

 

 

 

نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


>