منتظران مهدی (شیعیان ضد ماسون)
مذهبی و تاریخی و فرهنگی
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: ضد ماسون - سه‌شنبه ٢٠ تیر ۱۳٩۱

 تحریف مجدد بی بی سی فارسی در گزارشات تصویری

تا کنون بارها رسانه های دنیا، دروغ پراکنی و تحریف اخبار و گزارشات از سوی رسانه رسمی دولت انگلیس را گزارش داده اند اما این رسانه مدعی حرفه ای گری انگار قصد ندارد این شیوه کهنه و سوخته خود را کنار بگذارد.

به گزارش سرویس سیاسی بی باک، در ایام فتنه 88 این تلویزیون بی بی سی و سایر رسانه های حامی فتنه بودند که علاوه بر دروغ پراکنی و تحریف اخبار، به انتشار تصاویر غیر واقعی، فتوشاپی و غیرمرتبط با موضوع گزارش خود اقدام می کردند.


گزارشاتی از قتل دختر دانشجویی توسط نیروهای امنیتی ایران که بعدها آن دختر زنده از کار درآمد، تغییر رنگ پرچم سه رنگ ایران که در دست مردم انقلابی بود به رنگ سبز یک رنگ و  ... تنها گوشه ای از تحریفات و فعالیتهای غیرحرفه ای رسانه های بیگانه در فتنه 88 بود.

حال مدتی است که فتنه جدیدی در سوریه آغاز گردیده و اینبار پایگاه خبری شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در اقدامی غیرحرفهای، تصویری قدیمی را که مربوط به سال ۲۰۰۳ میلادی در عراق میشود، به جای تصویر کشتار غیرنظامیان در حوله سوریه مورد استفاده قرار داده است.

 

 بر اساس این گزارش، بی بی سی در گزارشی که پس از قتل عام حوله منتشر شد با استفاده از عکسی قدیمی کودکان کشته شده عراقی در المصیب

را که اولین بار ۹ سال پیش منتشر شده بود، به عنوان تصویر مربوط به قتل عام اخیر غیر نظامیان در شهر حوله واقع در غرب سوریه مورد استفاده قرار داد.

 در این تصویر کودکی مشاهده می‌شود که از روی اجساد صدها کودک عراقی که برای شناسایی از گوری دسته جمعی بیرون آورده شده‌اند، در حال پریدن است.

بی بی سی که دولت انگلیس بودجه آن را تامین می کند، کمی بعد همان گزارش را با عکسی جدید منتشر کرد که نشان می‌داد یک ناظر سازمان ملل به اجساد قربانیان حوله نگاه می‌کند.

مارکو دی لارو عکاس تصویر مربوط به کشتار کودکان عراقی در المصیب با واکنش به اقدام غیرحرفهای بی بی سی در همین خصوص در صفحه فیس بوک خود نوشته است:

(کسی از تصاویری که من گرفته‌ام جهت تبلیغات علیه دولت سوریه در اثبات این قتل عام استفاده می‌کند.)

سرلشگر رابرت مود، رئیس هیات ناظران اعزامی سازمان ملل به سوریه روز یکشنبه در سخنانی از طریق ویدئو کنفرانس از دمشق به اجلاس اضطراری شورای امنیت گفت، ناظران سازمان ملل تعداد کشته‌ها در حوله را ۱۰۸ نفر از جمله ۴۹کودک و ۳۴ زن برآورد کرده‌اند. 

شورای امنیت سازمان ملل در جلسه اضطراری این شورا که روز یکشنبه برگزار شد خشونت در حوله را محکوم کرد و مدعی شد که در جریان این درگیری‌ها یک سری گلوله توپ و تانک از سوی نیروهای دولتی به محله‌ای مسکونی شلیک شده است. 

در همین حال، بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل از سونامی دروغ‌هایی که به گفته وی از سوی شماری از اعضای شورای امنیت علیه سوریه مطرح شده، انتقاد کرد و افزود نیروهای سوری مسئول این خشونت‌ها نیستند.

درگیری بین نیروهای دولتی سوریه و گروه‌های مسلح در حوله در حالی صورت گرفت که طرح آتش‌بس کوفی عنان از ۱۲ آوریل در این کشور به اجرا درآمده است.

آتش بس در سوریه بخشی از طرح صلح شش مادهای کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب است که در ماه مارس مطرح شد.

البته تحریف اخبار و تصاویر از سوی بی بی سی در کنار گاف متعدد آن این روزها حسابی اعتبار این رسانه دولتی انگلیس را زیر سئوال برده است.

 

منبع :ماسون تیوب

 

نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


>