فتواهای عجیب علمای وهابی

 

1= حق ورود به بهشت در انحصار ساکنان و علمای نجد است. 

پس از اینکه یکی مفتی وهابی موج بیداری اسلامی را ناشی از گناهان بندگان خدا دانست حال یک مفتی دیگر این کشور بهشت را منحصر به ساکنان نجد دانست.

روزنامه الوطن جاپ عربستان سعودی به نقل از مفتی وهابی‌ها نوشت:

 ( فتنه‌ها و ناآرامی‌ها و ناامنی‌هایی که در کشورهای اسلامی روی می‌دهد به علت گناهان بندگان است.)

سعد الدریهم استاد شریعت دانشگاه موسوم به امام محمد بن سعود در ریاض در صفحه خود در شبکه های اجتماعی مدعی شد، حق ورود به بهشت در انحصار ساکنان و علمای نجد است. این استاد شریعت و مبلغ سعودی تأکید کرد:

(مدعی عصمت ساکنان نجد نیستم؛ اهل سنت و فرقه ناجیه ممکن است در هر منطقه ای حضور داشته باشند ولی اکثر آنها در این سرزمین هستند)

 وی در ادامه ادعاهای خود تأکید کرد:

 (یک فرد عامی در نجد بهتر از یک عالم مصری است)

محسن العواجی از دیگر مبلغان سعودی در واکنشی تند به اظهارات الدریهم گفت:

 (برخی از افراد به حدی مغرور شده اند که خود را حق و دیگری را باطل می دانند و سرزمین خود را سرزمین ایمان و بقیه را سرزمین کفر می دانند .. به این مبلغ بگویید که در سرزمین هند کافر ۶ برابر عربستان مسلمان وجود دارد)

 بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی اینترنتی در عربستان با انتقاد از اظهارات الدریهم، مواضع او را نژاد پرستانه دانستند.

 2= فتوا در مورد سرنگونی حکام عرب

 یک مفتی سعودی چندی پیش در جدیدترین ادعاهای مضحک خود جنبش‌های ملی معاصر را که به سرنگونی چهار دیکتاتور عرب منجر شد به علت گناهان بندگان خدا دانست.شیخ عبدالعزیز آل‌الشیخ مفتی اعظم عربستان سعوی در جدیدترین اظهارنظرهای مضحک خود مدعی شده که بی‌ثباتی در خاورمیانه و سقوط چهار تن از رؤسای جمهور کشورهای مختلف به علت وجود مسلمانان گناهکار است.

 3= خرید خیار برای زنان عراقی ممنوع

 خرید خیار برای زنان عراقی ممنوع شده است. این حکم توسط یک مفتی وابسته به القاعده صادر شده و زنان را از خریدن خیار منع کرده و استدلال وی نیز مردانه بودن آن است!

صدور چنین فتواهایی از جانب برخی مفتی های افراطی پیش از این نیز دیده شده است.

4= تهیه پوشش برای بزهای ماده

در یکی از مواردی که خبرگزاری رویترز به آن پرداخته نیروهای شبکه القاعده بزهای ماده را به دلیل مؤنث بودن به قتل می رسانده‌اند. برای جلوگیری از این اقدام حکم مفتی بر این قرار گرفته که برای این حیوانات نوعی پوشش تهیه شود تا از پیش آمدن چنین حالتی جلوگیری بنماید.

 5=  قرار گرفتن گوجه وخیار در کنار هم ممنوع

 در آوریل سال ۲۰۰۷ خبرنگار آسوشیتد پرس گزارش داد شبکه القاعده در شهر بعقوبه عراق قرار گرفتن جعبه ها و ظروف حاوی گوجه فرنگی را در کنار ظروف خیار ممنوع کرده و میوه فروشان ملزم شده اند چنین دستوری را اجرا نمایند.

 این گزارشها نشانگر اوج افراط گرایی و اجبار برای نشان دادن آن در شئونات زندگی از سوی وابستگان به اندیشه وهابیت و شبکه القاعده است.

 6= جشن تولد حرام است

 در فتوای دیگر از یک مفتی عربستانی برگزاری جشن‌ تولد و سالگرد ازدواج باطل‌ و حرام اعلام شده است.در همین راستا شیخ عبدالعزیز آل شیخ، افزود جشن تولد خلاف حق است. اگر فرزند انسان سالم به دنیا آمد و یا زندگی زناشویی سالها ادامه پیدا کرد مسلمان باید تنها خدا را شکر کند.

 وی که در پاسخ به سوال یک روزنامه درباره جواز برگزاری جشن تولد و سالگرد ازدواج سخن می گفت ادامه داد:

 (مسلمانان تنها دو عید دارند عید فطر و عید قربان، که از پایه های اسلام هستند و همچنین روز جمعه که عید هفته محسوب می شود. اما به جز اینها عید دیگری در اسلام نیست.)

 عبدالعزیز آل شیخ البته اشاره ای به عید غدیر در بین شیعیان و سیره مسلمانان در برگزاری و بزرگداشت ایام مبارک سال نکرد.

وی در ادامه گفت:

 (این مسیحیان هستند که اعیاد زیادی دارند. عید مادر، عید شجره، عید برای هر چیز دیگر، هرسال هم عیدی به مناسبت سالروز تولد فلان شخص دارند و در این روزها شمع روشن می‌کنند و غذا پخش می‌کنند.این در حالی است که اندکی پیش یکی از علمای عربستان در تلویزیون این کشور گفته بود اگر جشنهای تولد بدون اطلاق اسم عید بر آنها باشد جایز است.)

7= خرید سگ و گربه حرام

 در فتوای دیگری مفتیان وهابی عربستان سعودی خرید و فروش سگ و گربه در این کشور را حرام اعلام کردند. بر همین اساس مسئولان شورای امر به معروف و نهی از منکر ریاض در عربستان اعلام کردند که فتوای دینی شورای علمای بزرگ مسلمان به عنوان عالی‌ترین مرجع دینی این کشور را در خصوص ممنوعیت فروش سگ و گربه و حمل کردن آنها در خیابان و اماکن عمومی را اجرا می‌کنند.

 8= عجیب ترین فتوا در مورد زن و شوهر

 افراط و تفریط اندیشه وهابیت را می‌توان به راحتی در این فتوا مشاهده کرد. برخی مفتیان وهابی اعلام کرده‌اند:

 (ممکن است بر اثر کرامت یکى از اولیاء با آنکه مسافت بین زن و شوهر زیاد است آن دو به دیدار یکدیگر رسیده باشند و از این راه فرزندى به وجود آمده باشد.)

 آنان می‌افزایند:

 (اگر مردى دخترش را که در شرق جهان با وى زندگى مى‌کند به همسرى پسرى در آورد که او در غرب جهان با پدرش زندگى مى‌کند و هیچگاه آن دو یکدیگر را نبینند و از محل زندگى بیرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان کسى خواهد بود که در غرب دنیا زندگى مى کند، اگر چه هیچگاه همسرش را ملاقات نکرده و حتى ندیده باشد.

 همچنین اگر کسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زیر نظر نگهبانان زندانى کنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در کنار همسرش ببیند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت یک لحظه دیدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. این امر امکانش دور از واقعیّت نیست، زیرا ممکن است بر اثر کرامت یکى از اولیاء با آنکه مسافت بین زن و شوهر زیاد است آن دو به دیدار یکدیگر رسیده باشند و از این راه فرزندى به وجود آمده باشد.)

 9= اهدای گل به بیماران حرام است

 در فتوای دیگر از مفتیان وهابی اهدای گل به بیماران حرام اعلام شده است. این فتوا در پی افزایش گل فروشی‌های اطراف بیمارستان‌ها و اهدای گل از سوی عیادت کنندگان به بیماران، توسط مرکز پژوهش‌های علمی و دفتر افتاء عربستان سعودی صادر شده است.

این مرکز همچنین با اشاره به دلایل صدور این فتوا تصریح کرد: با توجه به اینکه آیین اهدای گل به بیماران سنتی است که مسلمانان جهان از کشورهای غربی اتخاذ کرده اند، لذا عمل کردن به آن غیر مجاز است.

 مرکز مذکور همچنین در این بیانیه آورده است:

 (اهدای گل به بیمار علاوه بر اینکه از سنت های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.علمای مذکور در ادامه عنوان کردند: مصرف کردن اموال مسلمانان در راه های بیهوده ای همچون اهدای گل به بیماران، امری غیر مجاز بوده و به جای این امر دعا کردن برای بیمار و آموزش راه های درمان الهی به آن امری پسنیده تر است.)

 علمای عربستان سعودی همچنین اهدای گل سرخ در روز والنتاین را حرام اعلام کردند که فروش گل سرخ در آن روز به طور کلی ممنوع شد.

 10= ذکات فطریه حرام است

 در یکی دیگر از فتاوی علمای وهابیت که در الجزایر صادر شد، پرداخت نقدی زکات فطریه را حرام اعلام کردند.

11= ازدواج مجاهدین القاعده با دختران خردسال حلال است

 اما فتوای بسیار تأسف برانگیز وهابیت در مورد ازدواج مجاهدین با دختران کوچک بوده که در عراق و برای جنگجویان القاعده صادر شده است.طی چند ماه اخیر چندین خبر در مورد ازدواج اجباری دختران کوچک و کم سن و سال با مردان بزرگ و پیر در برخی کشورهای عربی مانند عراق، عربستان، یمن، اردن، مصر و مراکش شنیده شده است.

 در بیشتر اینگونه ازدواج ها نیاز مادی پدر دختر و فقر شدید خانواده وی موجب شده که او را به ازدواج مردی ثروتمند در آورند که دهها سال از او بزرگ تر و حتی گاهی بسیار پیر است.

طی سال‌های اخیر که آمریکا عراق را به اشغال خود درآورده، گروه‌های مسلحی که خود را مجاهد می نامند، خانواده های عراقی را وادار و قانع می کردند که دختران کم سن و سال خود را به ازدواج آنان در آورند.

 این افراد به اصطلاح مجاهد، این خانواده های عراقی را با استفاده از فتواهایی که توسط شیوخ صادر شده بود، فریب می دادند.

 بیشتر جنگجویان این گروه‌های مسلح از کشورهای اردن، افغانستان، یمن، عربستان، الجزایر، مراکش و غیره بودند که برای مبارزه علیه اشغالگران به عراق آمده اند.

اینگونه ازدواجها توسط مجاهدین بیشتر در شهرهایی مانند فلوجه و دیالی صورت می گیرد.

 در همین راستا شیخ کامل الجبوری از شیوخ عشایر عراقی سرشناس در شهر فلوجه در این باره می گوید:

 (خانواده های عراقی از سوی این افراد که خود را مجاهد می نامیدند تهدید می شدند و به اجبار با دخترانشان ازدواج می کردند.)

 وی در ادامه می افزاید:

 (آنان حتی ائمه مساجد فلوجه، بعقوبه و برخی دیگر مناطق را فریب داده بودند که فتواهایی صادر کنند و بر اساس آن اهالی این مناطق را به این کار دعوت و آنرا فریضه ای دینی معرفی کنند که ثواب زیادی هم در پی خواهد داشت.در پایان گفتنی است خبرهای چنین فتواهایی که امروز با نام مفتیان وهابی و یا شبکه القاعده در رسانه های غربی منتشر شده و به اسلام منتسب می‌شود به روایت‌هایی مضحک در مورد القاعده تبدیل شده است، با این حال نوک پیکان تمام چنین تبلیغاتی مسلمانان هستند که در بیشتر کشورهای غربی با نام تروریست و خشونت طلب از آنان یاد می‌شود)

 

 

12= جواب خنده دار مفتی وهابی به سئوال یک جوان

مفتی سعودی برای پاسخ به سوالات شرعی صفحه ای در توئیتر راه اندازه کرده و در واکنش به سوال یک جوان سعودی جواب جالبی ارائه داد !

جوانی از من پرسید چرا شب‏ها برق خانه‏ ما قطع می‏شود، در حالی که ما (عربستان سعودی) یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان هستیم؟

به او گفتم این از حکمت‏های ولیّ امر (ملک عبدالله سعودی) است تا به تو تاریکی قبر را یادآوری کند؛ پس آن جوان گریست و ما نیز همگی گریه کردیم !

13= فتوای مفتی وهابی در مورد بمب اتم

 کارشناس شبکه وهابی کلمه گفت:

 (بمب اتمی برای مقابله با دشمنانی که خود مجهز به بمب اتمی می باشند حلال است)

 سجودی کارشناس شبکه وهابی کلمه فارسی در یک برنامه زنده با اشاره به درگیری های هند و پاکستان و دست بابی پاکستان به بمب اتمی، در توجیه افکار وهابیان پاکستان اظهار داشت:

(بمب اتمی و بمب هسته ای در مقابل دشمنانی که مجهز به این سلاح می باشند حلال و بلکه ضروری می باشد)

 

/ 4 نظر / 69 بازدید
مهدی

با سلام وبلاگتون عالیه باز هم از اینها بزارید.با مطالب دینی بروزم

محمود

سلام عالی بود .شما راه سختی رو در فضای مجازی انتخاب کردید امیدوارم که خدا کمکتون کنه.

محمد

مفتي هاي الاغ

آخریش درست بود.