عامل کشتار مسلمانان میانمار + تصاویر
تنزین گیاتسو؛ چهاردهمین دالایی لاما تبت است که در سال در سال 1937 به عنوان کسی که روح بودا در او حلول کرده، معرفی شد!

از همان سن و بر پایه خرافات رایج بودیسم، بر تخت سلطنت موروثی تبتی ها تکیه زد و در پانزده سالگی هم به عنوان رهبر تشریفاتی دولت تبت برگزیده شد.

دالایی لاما در بیست و چهار سالگی، به تحریک غرب و برای تثبیت حکومت خودمختارش، تبتی ها را به شورش علیه حکمرانی چینی ها فراخواند

 اما در حالی که هزاران تبتی در نبرد با سربازان چینی جان می دادند، از ترس جانش، به هند گریخت و از دولت دهلی تقاضای پناهندگی سیاسی کرد.

در سال های 1380 تا 1386 (2001-2007 م)، چهار دیدار محرمانه دالایی لاما با رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید فاش شده است؛ سلسله ملاقات هایی که برای پیشبرد کودتاهای مخملی در جهان انجام می گشت که نمونه آن، کودتای نافرجام در برمه(میانمار)موسوم به انقلاب زعفرانی است.

 دالایی لاما در پاییز 1386 (2007 م)، از دست جرج دبلیو بوش، بالاترین نشان ایالات متحده را دریافت کرد.

در مراسم اهداء این نشان عالی، رئیس جمهور جنگ طلب آمریکا وی را نماد جهانی صلح و بردباری خواند،

 اما بودیست های واقعی او را گزینه معنوی سازمان جاسوسی سیا در انقلاب های مخملی می دانند.

دالایی لاما در ایران نیز، برای نخستین بار در 6 تیرماه 1385، توسط روزنامه اعتماد ملیمعرفی شد و با هدف تبلیغ معنویت سکولار و عرفان های آمریکاییگفتگوی تبلیغاتی مفصلی از وی منتشر شد.

روزنامه کیهان در 2 بهمن 1386 با انتشار عکس ها و اسنادی فاش کرد که لاما با کارل گرشمن، رئیس بنیاد اعانه ملی برای دموکراسی و از رهبران سازمان جاسوسی سیا، نشست های منظمی را برای پیشبرد کودتاهای مخملی برگزار می کند.

بوداییان میانمار نیز ارتباط عمیقی با دالایی لاما دارند و خود را مطیع آن می دانند و کشتار جمعی مسلمانان توسط آنها که یک نسل کشی تاریخی می باشد را در بایکوت کامل خبری رسانه‌های غربی به انجام می رسانند.

این اتفاق که محدود به یک نزاع فرقه‌ای نبوده، در راستای فرامین آمریکا به دالایی لاما و تلاش دولت میانمار برای اصلاحات مد نظر امریکا، پس از سفر کلینتون به این کشور اتفاق افتاده است.

 


دولت میانمار که به نقض حقوق بشر علیه تبتی ها متهم بود با وضع قوانینی بر ضد مسلمانان این کشور فشار را بر آنها تنگ کرد. ورود کلینتون و دیدار با رئیس جمهور این کشور شروعی بود بر فشار بیشتر بر مسلمانان. پس از این دیدار  تین سین؛ رئیس جمهور میانمار در یک سخنرانی اعلام کرد:

(مسلمانان روهینگیا باید از کشور اخراج و به اردوگاه‌های پناهندگان سازمان ملل منتقل شوند)

دولت میانمار همچنین به صورت رسمی دستور داد که مسلمانان دیگر حق بنا کردن مساجد جدید یا ترمیم مساجد قدیمی را ندارند.

همین مصوبه کافی بود تا افراطیون بودایی و هندی نزدیک به 72 مسجد را ویران کنند.

خشونت‌ها به دنبال حمله به یک اتوبوس حامل مسلمانان در استان راخین کلید خورد و ‍پس از آن از ابتدای فوریه گروه‌های افراطی بودایی، با حمایت و همراهی پلیس و ارتش دست به کشتار گسترده و آتش زدن دهکده ها و مساجد و فراری دادن مسلمانان زدند.

دولت میانمار در اقدامی هماهنگ از ورود گروه های امدادی و رسانه های بین المللی به این منطقه جلوگیری کرد و در سکوت مجامع بین المللی نسل کشی گسترده آغاز شده است که برخی رسانه ها آن را هولوکاست واقعی مسلمانان نامیده‌اند.

 

منبع : پایگاه خبری مقاومت اقتصادی

/ 1 نظر / 41 بازدید
امیر حسین

کثافت وحشی