بفرمایید شام

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، شبکه ای با برنامه های به ظاهر متنوع و متناسب با فرهنگ ایرانی ولی در باطن مروج برهنگی فرهنگی و متضاد با فرهنگ اصیل ایرانی می باشد که با هزینه و سرمایه دولت بریتانیا و در جهت پیاده سازی اهداف شوم استعماری در جوامع اسلامی و خاصه جامعه ایرانی اداره می شود و مدیران بهائی این شبکه همه توان و تلاش خویش را دراین زمینه به کارگرفته اند.

یکی از برنامه های این شبکه برنامه «بفرمایید شام» می باشد که در ذیل به بررسی و تحلیل این برنامه ضدفرهنگی می پردازیم؛ برنامه «بفرمایید شام» در شبکه من و تو که مانند سایر برنامه های این شبکه به طور غیر مستقیم و ضبط شده پخش می شود در ظاهر برای سرگرمی بیننده هاست و جنبه مسابقه ای دارد اما حقیقت آن است که این شبکه با پخش چنین برنامه ای به دنبال ترویج فرهنگ منحط غرب در بین مخاطبان فارسی زبان خود است.

 بفرمایید شام یک مسابقه تلویزیونی در باره آشپزی است. امتیاز این برنامه از (تلویزیون آی تی وی سراسری) TV Global بریتانیا به وسیله شرکت شبکه تلویزیونی مرجان خریداری شده ‌است.

در این برنامه چهار آشپز غیرحرفه‌ ای برای تهیه غذایی بهتر با هم رقابت می‌کنند، آنها یکدیگر را به منازل خویش دعوت کرده و از هم پذیرایی می‌کنند و در نهایت با دادن امتیاز به یکدیگر جایزه نقدی به مبلغ هزار پوند دریافت می‌کنند.

بفرمایید شام چهار شرکت کننده (شرکت کننده ها ایرانی های مقیم لندن هستند) دارد که تا به حال همدیگر را ندیده اند و در چهار شب همدیگر را به نوبت به خانه خود دعوت می کنند و به اجرای برنامه می پردازند.

انتخاب اسم برنامهبفرمایید شام بسیار زیرکانه انجام شده، اسمی پرکاربرد و جذاب که هر موقع این اسم را بیننده در جای دیگر می شنود ناخودآگاه تداعی خاطرات و اتفاقات این برنامه را می کند یعنی این کلمه آن قدر تکرار می شود تا ملکه ذهن بیننده گردد. درباره گوینده این برنامه نیز باید گفت:

(گوینده در عین حالی که بسیار شوخ است ولی از کلماتی در لابه لای سخنانش استفاده می کند که جای تامل دارد.)

 مثلا وقتی یک آقایی می خواهد وارد خانه ای شود و خانمی در را باز می کند به آن مرد می گوید :

(بوسش کن با تو هستم آقا)

 و اگر این کار را نکرد او را بی فرهنگ می نامد و... پس نقش گوینده نیز در تغییر نگرش بینندگان این شبکه مهم است. نکته دیگر اینکه همان طور که قبلا اشاره شد، شرکت کنندگان این برنامه ایرانیان مقیم لندن هستند.

این برنامه تلاش می کند به مخاطبان خود چنین القا نماید تمام کسانی که از ایران به کشور دیگری برای اقامت می روند، در آنجا از فرهنگ ایرانی اسلامی خود دست بر می دارند و فرهنگ و نحوه زندگی در غرب را به عنوان فرهنگ برتر انتخاب می کنند و حال آنکه چنین نیست و بسیاری از ایرانی هایی که به هر دلیل به کشورهای غربی جهت اقامت سفر کرده اند، نه تنها شیفته فرهنگ مبتذل غرب نشده، بلکه حتی حاضر نشده اند کوچکترین تغییری در رفتار ایرانی اسلامی خود بدهند.

به گزارش رسالت، از آنجایی که دولت انگلیس بودجه شبکه من و تو را تامین می کند، پیاده کردن اهداف این دولت توسط مسئولان شبکه من و تو امری طبیعی است و لذا با توجه به کینه دیرینه دولت انگلیس نسبت به ایران، ترویج شرابخواری در میان خانواده های مسلمان ایرانی و شکست قبح این حرام بزرگ که مضرات بی شماری هم برای جوامع دارد مسئله عجیبی نیست.فرکانس برنامه (بفرمایید شام)شبکه من و تو بر این مدار می چرخد:

بفرمایید شام روی فرکانس

1- بادمجان و قورمه سبزی و برنج ایرانی به همراه تبلیغ مشروب

2- بازیگران ایرانی مهاجر با لباس های عریان رنگارنگ و هالیوودی!

3- بازیگران فارسی زبان و استفاده از کلمات انگلیسی نامفهوم با معادل های فارسی تکراری

4- نمایش بازیگران به ظاهرشاد و خنده رو ولی چهره های درب و داغون بازیگران مهاجر از زیر آرایش و گریم، زار می زند. برای شبی ۵۰ دلار، آمده اند فیلم بازی کنند

5- دعای قبل ازغذا به شیوه کلیسایی پاپ ژان پل دوم

6- رنگهای بنفش + صورتی + زرد + سبز + نارنجی (برای جذب تماشاچی)

7- پیش غذا! با سوپ و کرم به رسم و سبک غیر ایرانی (برای ترویج فرهنگ ملکه)

8- پس غذا، مشروب (برای تبلیغ الکل خوری)

9- اسم بردن از دو تا شهرایران (برای خودمانی شدن)

10- نمایش مشروب خوردن حد اقل یکی از زنها (برای تشویق زنان ایران به الکل).

نظر به اینکه این چنین شبکه هایی به راحتی و مستقیم، بنیان خانواده را هدف قرار می دهند و متاسفانه مخاطبان انبوهی را جذب خود کرده اند، می طلبد مسئولان فرهنگی به دنبال چاره ای برای این دست موارد باشند و فضای فرهنگی را از چالش های پیش رو و استحاله فرهنگی که همان خواست و هدف اصلی استعمار و استکبار می باشد، دور و حتی خنثی نمایند.

منبع: آتی  نیوز

/ 0 نظر / 8 بازدید