آنتوان لحد و ارتش جنوب لبنان

ارتش جنوب لبنان توسط سرگرد شورشی سعد حداد ایجاد شد اینان کسانی بودند که خواستار تجزیه لبنان و در این راه از حمایت اسرائیل برخوردار بودند.

 سعد حداد با ارتش خود به جنوب و مرزهای لبنان و اسرائیل رفت و دولت آزاد لبنان را تحت حمایت اسرائیل تشکیل داد و نقش مهمی در اشغال نظامی سال ۱۹۸۲ لبنان توسط اسرائیل داشت.

 در سال ۱۹۸۴ با مرگ سعد حداد ، آنتوان لحد جانشین او شد تا در سال ۲۰۰۰ همزمان با عقب نشینی ارتش اسرائیل به فلسطین اشغالی گریختند.

متاسفانه ارتش جنوب لبنان برخلاف سوگند وفاداری به کشور با همکاری کامل اطلاعاتی و نظامی با رژیم صهیونیستی در حقیقت راه خیانت در پیش گرفتند.

 گواه این مدعی کشف چندین بازداشتگاه در منطقه خیام است که در آن نیروهای مقاومت و حتی مردم عادی شکنجه و تیرباران شده بودند.

 همچنین دست ارتش جنوب لبنان بهمراه احزابی نظیر کتائب و قوات لبنانی به خون مردان ، زنان و کودکان اردوگاه های صبرا و شتیلا آغشته است.

 همان طور که اشاره شد این افراد به دلیل ترس از عقوبت اعمال جنایت بار و خائنانه خود به اسرائیل گریختند و البته در آنجا نیز پذیرفته نشدند چنان که آنتوان لحد بارها از بی اعتنایی و اهانت افسران اسرائیلی به خود و افرادش شکایت کرده ولی از آن جا که بازگشت به لبنان برابر با اجرا حکم اعدام در مورد اوست چاره ای جز تن دادن به چنین ذلتی ندارد تا درس عبرتی باشد برای تمام کسانی که مزدورانه به مردم خود خیانت می کنند.

آنتوان لحد در پاریس

آنتوان لحد فرمانده ارتش لبنان جنوبی که سال‌ها مزدوری اسراییل را کرده و در سال 2000 با آزادی جنوب لبنان به سرزمین‌های اشغالی فرار کرده بود، در سفری محرمانه به پاریس دیده شد.روزنامه الاخبار نوشت:

(حسن مقلد دبیر تحریریه مجله اقتصاد و بازسازی چندی قبل در سفر خود به پاریس، در فرودگاه شارل دوگل چهره آشنایی را دید که برای اکثر لبنانی‌ها شناخته شده است.

آنتوان لحد فرمانده ارتش لبنان جنوبی که سال‌ها مزدوری اسراییل را کرده و در سال 2000 با آزادی جنوب لبنان به سرزمین‌های اشغالی فرار کرده بود، در سفری محرمانه به پاریس دیده شد.)

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، روزنامه الاخبار نوشت:

(حسن مقلد دبیر تحریریه مجله اقتصاد و بازسازی چندی قبل در سفر خود به پاریس، در فرودگاه شارل دوگل چهره آشنایی را دید که برای اکثر لبنانی‌ها شناخته شده است. مقلد از این چهره آشنا به زبان عربی پرسید

 آیا شما آنتوان لحد هستید؟

 و مرد مذکور به زبان فرانسه پاسخ منفی داده و با پوشاندن چهره خود سعی کرد تا از منطقه دور شود. مقلد که وی را به خوبی شناخته به طرف وی رفته و به تندی زیاد با او سخن می‌گوید و جنایت‌های لحد در جنوب لبنان و مزدوری او برای اسراییل را یادآور می‌شود تا جایی که پلیس وارد ماجرا شده و لحد را از میدان به دور می‌کند. با این حال لحد اندکی بعد بازگشته و به طرف مقلد رفته و این بار به زبان عربی سعی می‌کند دیدگاه خود در مورد آن روزها را تشریح کند)

به نوشته الاخبار، پلیس فرانسه نیز به روزنامه‌نگار لبنانی یادآوری می‌کند که قادر به بازداشت وی است.

افسران پلیس در ابتدا سعی داشتند به مقلد بگویند که شخص مورد نظر لحد نیست ولی پس از آن که لحد خود را رسما معرفی کرد، دچار نگرانی شدند و روزنامه‌نگار لبنانی را به داخل هواپیما هدایت کردند و لحد نیز از نگاه‌ها پنهان شد.

این در حالیست که ورود آنتوان لحد به فرانسه از سال 2000 به دلیل ارتکاب جنایت‌های جنگی ممنوع است و این احتمال وجود دارد که وی با پاسپورت جعلی اسراییلی وارد فرانسه شده باشد.

حسن مقلد این امر را به پلیس فرانسه گوشزد کرده و به نظر می‌رسد که دولت فرانسه بهانه موجهی برای استقبال از فرمانده سابق ارتش جنوبی لبنان نداشته باشد.

 اضافه می‌شود خانواده آنتوان لحد در پاریس زندگی کرده و با پذیرش دعوت وی برای زندگی در سرزمین‌های اشغالی مخالفت کرده‌اند. لحد نیز پس از عقب‌نشینی اسراییل از جنوب لبنان، در سرزمین‌های اشغالی مغازه‌ای باز کرده و با حقوق بازنشستگی از وزارت دفاع اسراییل زندگی می‌کند.

وی چندین بار هدف ترور قرار گرفته که آخرین آنها از طرف سهی بشاره بود که ده سال در زندان خیام در جنوب لبنان بازداشت بود و سپس با تلاش‌های ژاک شیراک و رفیق حریری از زندان آزاد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 19 بازدید