نقد فیلم های هری پاتر + تصاویر

در تمام ادیان الهی، سحر و جادوگری نکوهش شده است و جزء امور ممنوعه می باشددر دین اسلام نیز احادیث و روایات بی شماری از معصومین (ع) پیرامون ممنوعیت سحر بیان شده است.

برای نمونه در این زمینه می توان به حدیث زیر از امام صادق (ع) به نقل از جد بزرگوارشان حضرت علی (ع) اشاره کرد:

 ( مَنْ تَعَلَّمَ شَیْئاً مِنَ السِّحْرِ قَلِیلًا أَوْ کَثِیراً فَقَدْ کَفَرَ وَ کَانَ آخِرَ عَهْدِهِ بِرَبِّهِ وَ حَدُّهُ أَنْ یُقْتَلَ إِلَّا أَنْ یَتُوبَ- هر کس چیزی از سحر بیاموزد، زیاد باشد یا کم، کافر شده است و سرانجام کارش  با  خدایش  است؛  و  حدش  این  است  که  کشته  شود،  مگر  اینکه توبه کند)

این حدیث خود به روشنی نشان می دهد که جادوگری گناه بسیار بزرگی است و حکم سنگینی دارد.

اما در جهان امروز که ارزش ها دگرگون شده است و همه چیز به صورت وارونه معرفی می گردد، کتاب ها و فیلم های زیادی در مدح و ستایش جادوگری نوشته  و  ساخته  می شود.  متأسفانه  مخاطب  بسیاری  از  این  کتاب ها  و فیلم ها، کودکان هستند.

بدین ترتیب بسیاری از کودکان از دوران خردسالی با سحر و  جادوگری  آشنا می شوند و با توجه به این که در آنان رشد شناختی کامل نیست.

 بسیاری از آن ها آرزو می کنند که ای کاش  به جای قهرمان  کتاب ها  و  فیلم ها  بودند  و می توانستند هر چیز که می خواستند برای خود مهیا کنند.

متاسفانه امروزه بازار بسیاری از این کتاب ها و فیلم ها بسیار داغ است و بعضی از آن ها در زمره ی پرفروش ترین کتاب های تاریخ قرار دارند.

از جمله ی این کتاب ها و فیلم ها می توان به علی بابا و چهل دزد بغداد، علاءالدین و چراغ جادو و هری پاتروشرکاشاره کرد.

 در بین کتاب ها و فیلم های مذکور، هری پاترهم از نظر میزان فروش و هم از نظر میزان تأثیر، موقعیت ویژه ای دارد

 

 

داستان هایهری پاترکه در زمره پرفروش ترین کتاب های تاریخ قرار گرفتند

داستان هایهری پاتردر زمره ی پرفروش ترین کتاب های تاریخ قرار گرفته و از آن انیمیشن ها و فیلم های زیادی ساخته شده است.

 شهرت این مجموعه داستان ها به حدی است که کتاب ها و فیلم هایهری پاتراز نظر  درآمدزایی  نیز  در  بین  درآمدزاترین  کتب  و  فیلم های  تاریخ،  جای گرفته اند.

در این بین،  شواهد  مهمی  وجود  دارند  که  نشان  می دهند  داستان های هری پاترواضحاً در جهت اهداف شیطانی فراماسون ها و صهیونیست ها تولید شده اند. از جمله ی این شواهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تعالیم جادوگری کههری پاتربه کرات  از  آن ها  بهره می برد، قرابت بسیار زیادی با تعالیم شیطان پرستی و همین طور کابالا دارد.

به طوری که علایم و وسایل و عباراتی که درجادو گری به کار برده می شوند، عمدتاً همان علایمی هستند که در کابالا و شیطان پرستی به کار می روند.

 از جمله ی این علایم می توان به علامت های الحادی چون ستاره ی شش گوش،  و ... اشاره کرد که در شیطان پرستی، تعالیم کابالا (و تعالیم فراماسونری که برگرفته از تعالیم کابالا است)، و نیز تعالیمجادو گریبه خصوصجادوگران شیطانی مشترک  است.

  بدین ترتیب  می توان  چنین  دریافت  که  فیلمی  که از  جادوگریحمایت  می کند،  از  تعالیم  مشابه  مانند شیطان پرستی و ... نیز حمایت می کند.

2- الهه ی جادوگری  و خدای جادوگران، است.این الهه (که حتماً در قسمت های قبلی مقاله با آن آشنا شده اید)، برای شیطان پرستان، کابالیست ها و فراماسون ها نیز مقدس بوده و نماد شیطان می باشد.

بنابراین گروه های جادوگری  نیز،  به مانند شیطان پرستان،   کابالیست ها   و   فراماسون ها،  شیطان   ر ا  تقدیس می کنند.

با این اوصاف می توان گفت که فیلم هری پاترنیز که به ترویج جادوگری می پردازد، عقاید شیطان پرستی و فراماسونری را به صورت  غیر مستقیم  ترویج  می نماید؛  چرا  که  این  گروه ها  نیز  همانند گروه های جادوگری، به خدای جادوگراناعتقاد دارند.
 

 

 

همان طور که ملاحظه می فرماییدخدای جادوگران نیز می باشد. قبلا اشاره کردیم که شیطان پرستان, کابالیست ها و ماسون ها نیز خدای جادوگرانرا تقدیس می کنند.

 

3-تعالیم  جادوگری  چه  از  نوع  خوب  و  چه  از نوع بد، همگی برپایه ی تفکرات الحادی و جاهلی  شکل گرفته اندو پذیرفتن این تعالیم، مستلزم نفی مذهب است.

 بنابراین کودکانی که در کودکی به جای آموختن کتب الهی و تعالیم مذهبی، فنون و تعالیم الحادی را در داستان ها می آموزند، زمینه ی مستعدتری برای پذیرش کفر و الحاد در دوران بزرگسالی خواهند داشت.

بدین ترتیب همان طور که ذکر شد، گروه های جادوگری، هم شیطان پرستیو هم تعالیم جاهلی و الحادی  را ترویج می کنند

 

4-تعالیم  الحادی  کابالا  که  سرمنشأ  تفکر فراماسونری است،شباهت بسیار  زیادی  با  جادوگری  داردبنابراین  هنگامی  که  از طریق  داستان هایی  مانند هری پاتر،  جادوگری  ترویج می شود،

عملاً تعالیم ماسونی کابالا نیز رواج می یابد و بدین ترتیب ذهن کودکان  برای  پذیرش  تعالیم  فراماسونری  در  دوران  بزرگسالی،  آماده تر می گردد.

 

5-در داستان های هری پاتر از نماد های فراوانی استفاده شده است که بسیاری از آن ها در گروه های مخفی، ماسونی و صهیونیستی نیز استفاده می شوند.

برای مثال، سنگ فیلسوفان  که نام یکی از داستان های هری پاتراست، دارای مفاهیم  کابالایی  و  ماسونی  است؛  زیرا  نماد  سنگ  فیلسوفان،  ستاره ی شش گوش  می باشد که قبلاً پیرامون مفاهیم الحادی و ماسونی آن مفصلاً بحث کردیم.

از سوی دیگر، لباس های سیاه رنگهری پاترو دوستانش نیز کاملاً مشابه لباس های افرادی است که در گروه های مخفی  و  ماسونی  مانند (Skull & Bones) و ...  فعالیت  می کنند. 

 این مثال ها، بخشی از حرکت های مخفیانه و شیطانی است که در جهت زیبا جلوه دادن نماد های مخفی و ماسونی در داستان هایهری پاترصورت می گیرد.
 

 

هری پاترو سنگ فیلسوفان. نام یکی از داستان هایهری پاترتوجه کنید که نماد سنگ فیلسوفان, Hexagram است که یک نماد کاملا الحادی و ماسونی است.

 بدین ترتیب همان طور که ملاحظه فرمودید، گسترش کتاب ها و داستان هایی همچون  هری پاترنیز  تحت  نفوذ  تشکیلات  جهانی  فراماسونی انجام شده است 

 هدف از آن، تهاجم به ذهن پاک کودکان و جذب کردن آنان به سمت تعالیم الحادی، شیطانی و ماسونی در آینده می باشد؛ وگرنه یک نویسنده ی   آماتور و   یک   داستان   بی محتوا   و   ضعیف،   به   هیچ   عنوان نمی توانستند به چنین شهرت جهانی دست یابند.

بنابراین چه خوب است که فرزندان و کودکانمان را با داستان های ناب و اصیل ایرانی و اسلامی بپرورانیم و ذهن آنان را از کودکی، در جهت تعالیم الهی سازمان دهیم.

یقیناً این کار می تواند سلامت روحی کودکان امروز و جوانان فردای جوامع اسلامی را تأمین نماید و آنان را در ساختن آینده ای روشن برای دنیای اسلام، آماده کند.

منبع :وعده صادق

/ 4 نظر / 411 بازدید
زهرا شیخلو

سلام.خسته نباشید.از مطالبتون بهره ی بسیاری بردم.و با اجازتون مطالب رو در وبلاگم کپی کردم البته با ذکر منبع.... لینکتون کردم و خوشحال میبشم که شما هم ب وب من سر بزنید و نظر بذارید.اگه خواستید لینکم کنید منو ب اسم مهدی یاران لینک کنید... با تشکر.. مهدی یارتان.... شیخلو[گل][تایید][مغرور]

mahdi

سلام دوست عزیز وبت عالیه به وب منم یه سری بزن اگه خاستی تبادل لینک کنیم بهم خبر بده[چشمک]

هری جیمز پاتر

حرفاتونو قبول ندارم.البته اگه فکر نکنین بی منطقم...

علی شنوایی قناد

سلام حدیث ها رو کاملا قبول دارم و اینکه ممکنه هدف از کتاب هری پاتر ترویج جادوگری باشه رو هم قبول دارم اما مثال هاتون کاملا غلط بود و اینکه داستان خانم جی.کی رولینگ خیلی هم قشنگ و پر محتوا بود. انقدر زیبا توصیف کرده بود که میشد تصور کردش. در ضمن نکات آموزنده ای هم داشت. مثلا این که عشق و محبت تو زندگی خیلی مهمه و قدرت خارق العاده ای داره(در قسمت اول) یا اینکه سرنوشت انسان رو انتخابش تایین میکنه نه استعداد و تواناییش (در قسمت دوم)