وضع اجرام آسمانی در زمان ظهور امام زمان

علت‌ پدید آمدن‌ این‌ دو نشانه‌ پیش‌ از ظهور که‌ خلاف‌ روال‌ عادی‌ بوده‌ و از اول‌ خلقت‌ آدم‌ تا آن‌ زمان‌ نمونه‌اش‌ دیده‌ نشده‌، از این‌ قرار است‌:

الف‌) رسوخ‌ و عمق‌ یافتن‌ نظریه‌ مهدویت‌ و اعتقاد به‌ حضرت‌ در میان‌ تمام‌ مسلمانان‌.

ب‌) متوجه‌ کردن‌ مؤمنان‌ مخلص‌ به‌ نزدیکی‌ ظهور.

ثعلبة‌ ازدی‌از امام‌ باقر(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:

(دو نشانه‌ پیش‌ از ظهور قائم‌(ع‌) خواهد بود:

خورشیدگرفتگی‌ در نیمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگی‌ در آخر آن‌.

به‌ حضرت‌ عرض‌ کردم‌:

یابن‌ رسول‌الله خورشید در انتهای‌ ماه‌ کسوف‌ می‌کند و ماه‌ در نیمة‌ آن‌ خسوف‌.

حضرت‌ فرمودند:

خودم‌ می‌دانم‌ چه‌ می‌گویم‌؛ این‌ دو نشانه‌ای‌ است‌ که‌ از زمان‌ فرود آمدن‌ آدم‌ از بهشت‌ به‌ زمین‌ سابقه‌ نداشته‌ است‌. )

 ورد بن‌ زید اسدی‌ برادر کمیت‌‌ از آن‌ حضرت‌(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:

(پیش‌ از این‌ امر (ظهور) ماه‌ گرفتگی‌ خواهد بود؛ که‌ پنج‌ روز مانده‌ (به‌ انتهای‌ ماه‌) و خورشید گرفتگی‌ در روز پانزدهم‌ که‌ هر دو در ماه‌ رمضان‌ خواهد بود و به‌ این‌ ترتیب‌ حساب‌ منجمان‌ به‌ هم‌ می‌ریزد.)

ابوبصیر هم‌ از امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ می‌کند که‌ حضرت‌ فرمودند:

(نشانة‌ قیام‌ حضرت‌ مهدی‌(ع‌) کسوف‌ خورشید در بیست‌ و سوم‌ یا چهاردهم‌ ماه‌ رمضان‌ است‌. )

خسوف‌ ماه‌ معمولاً به‌ جهت‌ قرار گرفتن‌ زمین‌ در میان‌ خورشید و ماه‌ رخ‌ می‌دهد که‌ زمان‌ آن‌ هم‌ در نیمة‌ ماه‌های‌ قمری‌ است‌. کسوف‌ خوشید هم‌ غالباً زمانی‌ مشاهده‌ می‌شود که‌ ماه‌ بین‌ زمین‌ و خورشید قرار گیرد و زمان‌ آن‌ هم‌ در آخر ماه‌های‌ قمری‌ است‌.

همانطور که حدیث آنرا هم بیان کردید این مسائل ، معجزه گونه و بی سابقه است و در چنین حوادثی نباید به دنبال دلیل علمی گشت چون معجزه خارق عادت است و شاید نتوان آنرا به سادگی با علم توجیه کرد .

البته منکر وجود توجیهاتی علمی برای معجزات نیستیم و اما معجزه بودن را در این می دانیم که به سادگی برای لا اقل معاصرین صاحب معجزه قابل تحلیل علمی نباشد وگر نه معجزه بودن آن جدا محل تأمل خواهد بود .

ظهور حضرت مهدی (عج) هم که موعود تمام ادیان بوده است و حادثه ای مهم در حیات انسان به شمار می آید که کم از نبوت انبیاء عظام(ع )نیست لذا طبیعی است که خداوند بخواهد آنرا با معجزاتی تأیید و تثبیت نماید .

2- طلوع ستاره دنباله دار از شرق( کشف ستاره دنباله دار النین)

کشف ستاره دنباله دار النین توسط لئونید النین

النین نام ستاره دنباله داریست که مدتی قبل کشف شد ، هرچند کشف این دنباله دار مباحث گوناگونی را به دنبال داشت اما آنچه برای ما قابل تامل و توجه می باشد ، شباهتهای زیادی است که میان این دنباله دار و ستاره دنباله داری که در روایات عصر ظهور ، آشکار شدن آن بعنوان یکی از نشانه ای بسیار نزدیک به ظهور ، مطرح شده است : 

 (طلوع ستاره درخشان در سمت مشرق که همچون ماه می‌درخشد ، سپس دو جانب آن خم گردد که نزدیک شود که آن دو جانب به همدیگرمتّصل شوند)

آنچه که در  ادامه می آید بر اساس مستندات علمی است و اشکالات احتمالی بر عهده ی مراجعی است که البته سعی گردیده در حد امکان معتبر باشند.لازم به ذکر است کسی قصد معین کردن وقت برای ظهور را ندارد و انطباق های صورت گرفته فقط بر اساس احتمالات است و ممکن است هیچگاه به حقیقت نپیوندند.

 بسم الله الرحمن الرحیم

 عزیزانی که کم و بیش با بحث های نجومی آشنا هستند می دانند در اوایل دسامبر 2010 ستاره دنباله داری به نام النین ظاهر شد که بحث های فراوانی را با خود به دنبال داشته است.اینکه چرا در محافل نجومی این دنباله دار مسئله ساز گردید از چند جنبه قابل کنکاش و بررسی است.

اول اینکه این دنباله دار فقط یک سال قبل از عبور از نزدیک زمین شناسایی گشت و چنین امری برای محققان جای سوال داشت که به چه دلیل این جرم آسمانی کمی دیر رصد گشته است؟

ناسا که  همواره ادعا دارد تمامی فضا  را تحت کنترل خود دارد نتوانستنه است یک دنباله دار که اندازه ی متوسطی را هم دارد شناسایی کند و این کار باید توسط یک ستاره شناس معمولی روسی و با یک تلسکوپ ساده صورت گیرد.

این خود اولین تردید ها را به دنبال داشت! نام این ستاره شناس روسی لئونید النین است و او این دنباله دار را در دسامبر 2010 میلادی و با تلسکوبی به قطر 18 اینچ کشف کرد.

بعضی ها به غلط حرف از نا معین بودند این فرد به میان می آوردند و او را یک شخصیت مجازی معرفی می کردند که برای آماده کردن افکار های دیگری هم درباره ی این اسم موجود است که جای بحث ندارد.

اطلاعات مناسب و کاملی را که درباره ی دنباله دار اکتشاف شده توسط خودش اعلام می گردد را بررسی کرده ام.

این فرد برای رهایی از این گمانه زنی ها حتی یک مصاحبه ی اختصاصی با شبکه تلویزیون روسیه انجام داد.

و آن را در سایت شخصی اش قرار داده تا این فرضیات را کمرنگ کند.(البته سیستم های امنیتی می توانند از این فرد به شیوه های دیگر هم سوء استفاده کنند که در رابطه آن ها هنوز هم شبهاتی مطرح است).

نکته ی بعدی که همگان را دچار تشکیک در النین کرد طفره رفتن ناسا از اعلام خصوصیات این دنباله دار است که هنوز هم تا حدی ادامه دارد.

البته ناسا بعد از مدتی مدار النین را شبیه سازی کرد. با این حال قطر آن هنوز مشخص نشده است.(البته به گفته ی کاشف آن 3 تا 4 کیلومتر قطر دارد.اطلاعات و مقالات کاملی از دنباله دار النین در سایت لئونید النین در بالا آمده است.)

 در همان روزهای نخست بعد از اعلام رسمی پذیرفته شدن این دنباله دار، در ناسا مطلبی قرار گرفت که حاکی از نزدیکی بسیار این دنباله دار در آینده به زمین و احتمال برخورد آن بود؛ اما بلافاصله این امر حذف گردید و ناسا اعلام کرد که این یک گمانه زنی غیر علمی بوده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

 البته به نظر این امر طبیعی است و در محاسبات اولیه غیر قابل اجتناب است که بعدها هم مورد تایید واقع شد. نکته ی جالب در مدار این دنباله دار می توانید مشاهده کنید دوره ی چرخش آن است که بیش از 10000 سال بر آورد شده است .

 مدار گردش ستاره دنبله دار النین

این دوره بسیار زیاد است به طوری که در شبیه ساز ناسا مسیر آن به طور کامل قابل دنبال کردن نمی باشد.

 با این تفاسیر هنوز هم مشکلی وجود ندارد و این وقایع را می توان از نظر علمی قابل قبول دانست.اما مشکل از جایی شروع شد که افرادی بنا به احتمالات بالا و مطالبی که در ادامه عرض می کنم خبر از واقعه ای دادند که خیلی ها را به فکر انداخت و آن هم زلزله ی ژاپن بود.

 از مدت ها قبل در حدود دهه ی 70 میلادیبرخی ار محققان بزرگ علوم فضایی صحبت از وجود شی ء ناشناخته ای را مطرح کردند که درنزدیکی منظومه ی شمسی است و موجب اختلال در مدار برخی سیارات مخصوصا آخرین سیارههای منظومه ی شمسی گشته است.

این فرضیات ادامه داشت تا عده ای سیاراتی را ورایپلوتون پیدا کرده و دلیل این امر را به اثرات آنها ارجاع دادند.این احتمال اما هنوزموجود بود و در سال های پیش و با مطرح شدن سیاره ی به نام نیبیرو دوباره زنده گردید .پیش بینی سومریان از چرخش سیاره ای مرموز ،احادیث اسلامی ،اعتقادات ادیان و فرهنگهای دیگر نقاط دنیا ، کتاب هایی مقدسی مثل مکاشفات یوحنا و پیش گوی ها ی نوسترآداموس این فرضیات را تشدید می کرد.

 امام باقر (ع) فرموده:

 (هر گاهعبّاسی به خراسان رسد،گیسوی سختی ‏آور در مشرق طلوعمی‏کند.نخستین بار که طلوع کرد، برای نابودی قوم نوح بود،هنگامی که خدا غرقشان کرد.در زمان ابراهیم (ع)، آن گاه که او رادر آتش افکندندو زمانیکه خداوندفرعون وهمراهانش رانابود ساخت وهنگامی که یحیی پسر زکریّاکشتهشد،طلوع کرد. پس  هر گاه آن را دیدید، از شرّ فتنه‏ها به خدا پناه برید.طلوع این ستاره پس از گرفتن خورشید و ماه خواهدبود.سپس بنی‏ عبّاس درنگ نمی‏کنند(دوام نمیآورند) جز زمانی کوتاه تا آنکه اَبْقَع در مصر آشکار شود)

 حتی این امر تا آنجا پیش رفت که عده ای از انجیل خبر ظهورالنین را استنباط کرده و آن را مطرح ساختند:

در سال 2010 زلزله ی شدید ی در شیلی رخ داد.وقتی به مدار سیارات در آن تاریخ نگاه یبیندازیم ،می بینیم در آن روز ستاره ی دنباله دار النین ،خورشید و زمین در یک راستاقرار داشته اند و این امر بار دیگر در نیمه ماه مارس 2011 در حال رخ دادن بوده استو براین اساس عده ای احتمال خطر را بالا می دانسته اند.

موضوع به همین جاختم نمی شود بعد و قبل از این حادثه بسیاری تحقیقات در رابطه با این امر صورت گرفتکه تاییدی بر این نظر بود.

چندین مقاله از دانشمندان این عرصه وجود دارد که ازاختلالات عجیب سیارات دیگر منظومه شمسی در هنگام هم راستایی با این جرم آسمانی سخنگفته اند.

یک نکته عرض کنم حتی بسیاری بر این باورند که گرم شدن زمین تنها ازگازهای گلخانه ای نیست و بحث هایی مثل نزدیک شدن جرم آسمانی و اختلالات مداری را باآن مرتبط می دانند.

اماهنوز هم فرضیات ضعیف بود زیرا که ماهیت النین برای همه ستاره شناسان واضح بود.بامحاسبات انجام شده این یک ستاره ی دنباله دار معمولی است(چه به زمین بخورد و یانه)و به هیچ عنوان نمی تواند عامل این رخدادها باشد.(حتی اگر تجربیات این را ثابتکند .)

 یک ستاره دنباله دار با جرم میلیون ها برابر کمتر از زمین و از آن فاصله ی دورنمی تواند عاملی برای زلزله به حساب آید.

 نقطه راهگشا ی این معما از آنجا آغاز شد که ستاره شناسان چینی اعلام کردندکه یک شی ء ناشناخته پشت سرالنین قرار دارد.(متاسفانه باز هم از این خبر به جای برداشت علمی برداشت تخیلی شد وعده ای اعلام کردند که کاروانی از بشقاب پرنده ها پشت سر النین قراردارند)این خبر یک شوک عظیم بود که به سرعت نگاه ها را بهسمت خود معطوف ساخت.

 اما باز هم سازمان های فضایی در این رابطه سکوت کردند و دیگرکسی به طور جدی در این رابطه سخنی نگفت. به نظر دستی پشت پرده نمی خواهد ابعاد    اینقضیه روشنتر شود.

 اگر کسی باتشکیلات عظیم اطلاعاتی و خبری غربی آشنا باشد می داند که حرکت غرب در این رابطه باچه ضوابطی جلو می رود.

ساخت فیلم هایی مثل2012،پیشگویی(Knowing)و مانند این ها با بودجه های بسیارعظیم،آماده سازی برای اتفاق مهمی است.

 اگر فیلم روزی که زمین از حرکتمی ایستد را دیده باشید تنها چند ساعت به برخورد شهاب سنگ دولت آمریکا فقط بهدانشمندان خود خبر از این برخورد داد.

 فیلم 2012 هم به همین صورت بود؛تعدادی کشتیفقط برای افرادی خاص و آن هم به طور مخفیانه.

 قبل از روشن کردن ابعاد اصلی مطلب کمی به متون دینی خودمان رجوع کنیم تا از این منظر هم کمی تامل کرده شاید راحتتر مطلب تبیین شود:

حضرت علی(ع):

 (آگاه شوید که برای خروج قائم(عج) دهعلامت است :

 اول آن ها ستاره ای دم دار است که به ستاره ی جدی نزدیک می باشد.در آنوقت هرج و مرج پرفتنه و شر واقع می شود....واز علامتی تا علامت دیگر امور عجیبهاست)

 در کتاب کافی از امیر المومنین در طی خطبه ایمفصل آمده است:

 (ظاهر گردد مر شما را ستاره ای دم دار از سمت مشرق که علامت ظهورقائم است.
عهد و پیمان شکسته شودواحترام کم گردد،اینها در وقتی ظاهر می شود که ستاره ی دم دار که عرب را مضطرب کندطلوع نماید....پس در این حال ظهور می کند مهدی)

(درماه صفر نشانه ایخواهد بودوستارهای دنباله دارآشکار میگردد)

جای تامل دارد که زماناولین دیدن این ستاره برابر با (دسامبر 2010)ماه محرم سال89 بود که مدتی بعد قیامکشور های عربی آغاز گردید.

بعد از مطرح شدن بحث های زلزله و غیره عده ایاز منجمان که به امکانات سازمانی دسترسی نداشتند با تلسکوپ های خود به موضع النیننگاه می کردند اما باز هم چیز خاصی مشاهده نشد؛ تا اینکه محققان احتمال دقیقیتری رامطرح کردند.

اگر قرار باشد شی ای باعث زلزله شود باید دارای میدان عظیم گرانشی باشدو این شی نمی تواند چیزی به غیر از یک ستاره ، سیاه چاله یا چیزی شبیه به آنهاباشد.

 اما ستاره همیشه با تلسکوپ های معمولی هم قابل رویت است چه برسد به عکس هایدقیق و کامل موجود که در دسترس عموم هم قرار دارد.

 پس این احتمال مطرح گردید کهقاعدتا با جرم آسمانی طرف هستیم که از خود نه تنها نور نمی دهد بلکه مانند سیاهچاله نور را به سمت خود جذب می کند؛یا اینکه بسیار خنکتر از آن است که مثل یکدنباله دار نور ساطع کرده و به راحتی مشاهده شود.

 تنها راه دیدن این شی استفاده ازتلسکوپ های مادون قرمز مخصوص است که تعداد آن ها با دقت مورد نظر در جهان بسیارمحدود است.

هنگامی که محققان به عکس هایی که توسط تلسکوپ مادون قرمز ازالنین گرفته شده بود رجوع کردند (عکس پایین)جرم فضایی را مشاهده کردند که مثل آندیده نشده بود.اگر شما هم این شی را با دیگر اجرام آسمانی مقایسه کنید مطمئنا شگفتزده خواهید شد.

 اینکه ناسا از مدت ها پیش از این قضیه اطلاع داشته تقریبا حتمی استزیرا اولین خبرها از این موضوع و عکس های درز کرده با این فناوری بالا قطعا ازمحدوده ی خود آن ها به بیرون راه پیدا کرده است.پس در یک فرآیند تدریجی و با پیداکردن درکی صحیح از قضیه و رجوع به محل دقیق این جرم آسمانی دانشمندان توانستند بانرم افزار ها و عکس های IRASماهواره ی مادون قرمز است که از فضا بااشعه مادون قرمز به طور کامل عکس برداری کرده این جرم عجیب را مشاهدهکنند.

 آنچه باید عرض کنم اینکه این جرم عجیب خصوصیاتهیچکدام از اجرام شناخته شده را ندارد و یک توده ی نامرئی بسیار عظیم است که فقطخدا می داند چه خصوصیاتی را قرار است از خود به نمایشبگذارد.

 قسم به آسمان و طارق و شما چه می دانید طارق چیست!

(وَالسَّمَاءِ وَالطَّارِقِ﴿١﴾وَمَاأَدْرَاکَ مَا الطَّارِقُ﴿٢﴾النَّجْمُالثَّاقِبُ(3) سوگند به آسمان و کوبنده یشب1و تو نمی‌دانی کوبنده شب چیست٢آن ستاره ی شکافنده است که پیش میرود3)

 در احادیث است که طارق همان ستاره ی قبل از ظهور است . خداوند میفرماید:

 ( شما چه دانید که طارق چیست ستاره ای که می شکافد و جلو می رود.)

 چرا خداوند ازلفظ ستاره ای که حرکت می کند استفاده کرده است و کدام ستاره است که قابلیت حرکتی بااین سرعت را داشته و تاریکی را می شکافد و جلو می رود؟ خداوند چه عجیب انسان مدعیعلم را به سخره می گیرد و نادانی انسان نسبت به این جرم آسمانی را به رخش میکشد.

به نظر مدار این شی ء منطبق و در کنار دنباله دار النین است و دلیلحرکت عجیب النین از همین شی ء سرچشمه می گیرد.با افشاء هر چه بیشتر ابعاد این قضیهآرام آرام باید منتظر موضع گیری های رسمی باشیم.

البته عرض کردم که موضع نظام سرمایهداری چگونه است. چند روز پیش بود که رئیس ناسا یک پیام عجیب هشدار آمیز اعلانکرد و آنطوری که از خبر ها مشخص گردیده بهکارکنان ناسا دستورات خاصی برای آمادگی با حوادث پیش رو داده شدهاست.

اگربه سایت ناسا رجوع کنید سخنان رئیس این موسسه و توضیحاتی برای یک  بهاصطلاح مانور را خواهید یافت.حتی دستورات عجیبی در رابطه باذخیره کردن یک هفته ی غذا و آب و...داده است.

هرگاه ستاره ای سرخرا دیدی که آن را نمی شناسی ودر مسیرحرکتستارگان قرار نداردو در آسمان از جایی به جایی دیگر می رود و مانند ستوناست، در حالی که ستون نیست، پس بی گمان،چنین چیزی نشانۀ جنگ، بلاها، کشته شدنبزرگان، زیادی شرور و اندوه ها و آشوب در میان مردم است.

امام باقر (ع) فرمود:

 (پیش از قیام قائم (ع) مردم به وسیلۀ آتشی که در آسمان آشکارمی شود و سرخی ای که آنرا فرا می گیرد،از گناهانشان بازداشته می شوند.)

 اثرات این شی بر روی جو می تواند باعث سرخیاتمسفر شود امری  که سال ها پیش به خاطر اثرات گرانشی خورشید به وقوع پیوست است.دراحادیث سخن از طولانی شدن روزی قبل از ظهور و طلوع خورشید از مغرب است که می تواندناشی از این شی ء باشد.

 حتی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در غیر وقت طبیعی اش هم برهمین اساس قابل بررسی است.

در آسمان سال 2011 و 2012 بسیاری از اجرامدیگر هم وجود دارند که محققان را به خود مشغول کرده اندو عبارتند از:

 شهاب سنگ 45P

شهاب سنگ 45p honda که نیمه ی ماه رمضان امسال از کنار زمین عبور می کند.

 سیارک 2005 yu55

که با وضعیت عجیبی در حوالیعید قربان از فاصله ای کمتر از ماه از جو زمین عبور می کند به طوری که بسیار احتمالبرخورد آن به زمین فراوان است.

 وبسیاری اجرام آسمانی دیگر که این دو سال را به سال های ملتهبی برای آسمان زمین بدلکرده اند.

اینشی مرموز عظیم نامرئی(که البته ابعاد مرئی آن با نزدیک شدنش مشخص می گردد) بر اساسمحاسبات از اوایل ماه رمضان(و حتی زودتر) تاثیرات واضح آن بر روی زمین آغاز می شودو با سرخ کردن احتمالی جو زمین وجود خود را مرئی خواهد کرد.

 این شی ء دارای دودنباله ی عجیب در اطراف خود است که مانند دو پر یک پرنده به نظر میرسند.

از علائم نزدیکی ظهورطلوع ستاره درخشان در سمت مشرق که همچون ماه می‌درخشدسپس دو جانب آن خم گردد که نزدیک شود که آن دو

/ 1 نظر / 83 بازدید
حسین

با سلام وعرض خسته نباشید. مطالب بسیار عالی بود متشکراز زحمتی که کشیدیت موفق باشید