عامل فتنه

شبکه بی بی سی فارسی روز جمعه 14 بهمن (3 فوریه) از تلاش های سرویس جهانی بی بی سی برای جلوگیری از فشارهای جمهوری اسلامی ایران علیه شبکه بی بی سی فارسی وابسته به انگلیس خبر داد و گفت:

(مارک تامپسون مدیرکل بی‌بی‌سی با ابراز نگرانی نسبت به برخورد مقامات ایران با اعضای خانواده و بستگان کارکنان بی‌بی‌سی فارسی، بازداشت یکی از اعضای خانواده یکی از کارکنان این رسانه را به شدت محکوم کرد)

مارک تامپسون در وبلاگ سردبیران بی‌بی‌سی نوشت:

(در ماه‌های اخیر شاهد سطوح فزاینده‌ای از ارعاب و به کارگیری شیوه‌های نگران‌کننده جدیدی بوده‌ایم که شامل اقداماتی برای تحت فشار گذاشتن افرادی است که در خارج از ایران با بی‌بی‌سی همکاری می‌کنند.)

مدیرکل بی‌بی‌سی اضافه کرد:

(در مواردی، گذرنامه‌های اعضای خانواده کارکنان بی‌بی‌سی توقیف شده است. رسانه‌های رسمی ایران در مواردی، ادعاهای نادرستی درباره کارکنان بی‌بی‌سی فارسی منتشر کرده‌اند و آنها را به تجاوز جنسی، قاچاق مواد مخدر، جرایم مالی و یا تغییر مذهب از اسلام به مسیحیت یا بهائیت متهم کرده‌اند.)

او شیوه‌های جدید برخورد با کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را در ادامه ایجاد اختلال و ارسال پارازیت روی شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی از جمله تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی ارزیابی کرد.

مدیرکل بی‌بی‌سی برخورد مقامات ایران با کارکنان بی بی سی را واقعیتی چالش ‌برانگیز خوانده و اضافه کرده است:

(شدیدا به نوع تعامل کارکنان بخش فارسی بی‌بی‌سی با این فشار بی‌رحمانه و نیز تعهد خلل‌ناپذیر آنها در اطلاع‌رسانی با عالی‌ترین کیفیت و بی‌طرفی(!) افتخار می‌کنم. آنها مسلما سخت‌ترین کار را در بی‌بی‌سی انجام می‌دهند ] البته خیانت به کشور مطبوعشان[)

وی افزود:

(همچنین بعضی شواهد حاکی از آن است که حکومت ایران در هفته های اخیر عده ای را در این کشور بازداشت کرده و از آنها اعتراف تلویزیونی گرفته است که همکار بی‌بی‌سی بوده اند.)

رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی مدعی شد:

(بی‌بی‌سی هیچ همکار یا کارمندی، به هیچ شکلی، در ایران ندارد.)

این سخنان در حالی است که این شبکه که نزدیک به دو سال از آغاز به کارش می گذرد، این روزها به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری به یکی از اصلی ترین منابع کسب اخبار مردمی که در منزل خود ماهواره دارند تبدیل شده است.

شاید مهمترین ویژگی و نکته ای که دست اندرکاران این شبکه ماهواره ای بر آن تاکید داشته و به آن می بالند، تلاش برای بی طرف جلوه دادن خود به ویژه در دعواهای سیاسی این روزها در ایران است.

در تیتراژ اصلی این شبکه به ویژه قبل از اخبار ساعت 22 این عبارات پخش می شود که اخبار را از ما بی طرفانه بشنوید و مجریان این شبکه نیز دائم بر این امر تاکید می کنند اما باید دید آیا این شبکه تلویزیونی انگلیسی با 200 سال سابقه استعماری در ایران واقعا این همه هزینه راه اندازی و اداره این شبکه را متقبل شده تا صرفا اطلاع رسانی بی طرفانه به مردم ایران را در کارنامه خود داشته باشد؟!

قطعا این سوال نیاز به پاسخ ندارد، چون جهت گیری و تفکراتی که برنامه های بی بی سی به مخاطبان خود القا می کند کاملا مشخص و مبرهن است. اما سوال اصلی ژست بی طرفانه مجریان این شبکه است که شاید مخاطبان را کمی دچار تردید می نماید. پاسخ این سوال را می توان به واقع در نحوه انتخاب مهمانان این شبکه یافت.

بی بی سی فارسی در اغلب موارد مهمانان و کارشناسان خود را از اصلی ترین لایه های مخالف نظام و دولت انتخاب می کند به نحوی که مواضع افراطی این افراد در قالب کارشناس و تحلیلگر مهمان طوری است که اصلا نیازی به موضع گیری علنی خود مجریان بی بی سی نمی باشد. در واقع این شبکه هزینه موضع گیری های خود را به گردن به ظاهر مهمانان و کارشناسان خود می اندازد و مجریان آن سعی می کنند با آرام کردن مهمانان و دعوت آنان به رعایت انصاف و تعادل در موضع گیری خود را کاملا بی طرف نشان دهند؛ در حالی که موضع اصلی بی بی سی را می توان از چینش و نوع انتخاب مهمانان آن کاملا متوجه شد؛ امری که شاید مخاطبان این شبکه کمتر به آن توجه می کنند.

بی بی سی در حالی از ادعای مضحک بی طرفی در انتشار اخبار و موضع گیری ها دم می زند که مردم متدین ایران و طرفداران نظام و حاکمیت از هیچ فرصتی برای سخن گفتن و دعوت در این برنامه برخوردار نیستند و به عبارت دیگر به قدری سیاست نخ نمای بی بی سی برای این قشر به حدی واضح و مبرهن است که در حال حاضر اصلا حاضر به گفتگو با این شبکه نمی باشند چرا که در واقع این امر کمک به اثبات ادعای پوشالی بی طرفی بی بی سی فارسی است.

اوج کذب بودن بی طرفی بی بی سی زمانی آشکار می شود که برخی از افراد طرفدار نظام به ندرت با این برنامه تماس می گیرند و موفق می شوند که نظرات خود را برای لحظاتی کوتاه بیان کنند؛ در این حالت مجریان این برنامه کاملا پوستین بی طرفی را از تن کنده و به مجادله با فرد تماس گیرنده می پردازند و در صورتی که از پس وی برنیایند در حداقل زمان ممکن ارتباط وی با برنامه را به دلایلی مانند کمبود وقت قطع می کنند.

به هر حال توصیه به مدیران شبکه بی بی سی این است که به جای ادامه این سیاست عوام فریبانه مانند سایر شبکه های ضد نظام از جمله رقیب اصلی خود یعنی شبکه صدای آمریکا مستقیما سیاست خود را در قبال نظام و ملت ایران مشخص نماید و در همان راستا گام بردارد و با در پیش گرفتن این گونه سیاست ها سعی در جذب قشر خاکستری مردم نداشته باشد.

نکته تاسف برانگیز آنجاست که شبکه بی بی سی عربی برای احترام به اعتقادات مذهبی اعراب همواره سعی در استفاده از مجریان محجبه دارد ولی دست اندرکاران بی بی سی فارسی ضمن ممنوعیت حجاب اسلامی برای مجریان و عوامل خود و استفاده از مجریانی بی حجاب حتی استفاده از عباراتی مانند(امام خمینی) را هم برای مجریان جوان این شبکه ممنوع کرده و آنها را مجاب می کند از واژه (آیت الله خمینی) استفاده نمایند.

 بی بند و باری سکسی در بی بی سی فارسی

شک نداشته باشید جوانک های بزک کرده استعمار در بی بی سی فارسی روی صحنه قشنگ و پشت صحنه دردناکی دارند . شاید خواندن مطالب صنم دولتشاهی از کمبودهای سکسیش!در دیار غربت بخشی از جواب سوال ما در مورد شخصیت و هویت وطن فروشان در بی بی سی فارسی باشد .صنم نمونه کامل یک وطن فروش است شاید بهترین وصف را خودش بگوید شلم شوربا ! و بزرگترین دغدغه اش جنسگونگی و هوموفوبیای ایرانی‌ها و فمینیسم فراملیتی است .

آنچه از دورن بی بی سی فارسی شنیده می شود اوضاع نابسامان خبرنگاران فریب خورده ایرانی است و از همه بدتر تمسک دخترکانی مانند صنم به باند سنتی و قدیمی ایرانیان بی بی سی است . امیدوارم حداقل در لحظه آخر عقلی برای بازگشت از آغوش استعمار پیر برای آنها مانده باشد

بی بی سی فارسی تلویزیون بهران ساز

صدای امریکا و بی بی سی فارسی که بسیار هماهنگ عمل می کنند این روزها رفته اند سراغ مسایل اقتصادی ایران و به صورت ویژه این سوژه را دنبال میکنند .اجرای طرح هدفمند کردن یارانه و نوسان قیمت ارز در بازار به صورت عمده در این شبکه دنبال میشود.

گفتیم این تلویزیون بحران ساز است فقط نگاه کنید به ترفند های بی بی سی برای پیوند زدن میان بحران اقتصادی در ایران و مسایل سیاسی به این عبارت یکی از گزارشهای مزدوران بی بی سی دقت کنید :

( مردم از اجرای قانون حذف تدریجی یارانه ها نگران هستند چرا ؟ ... وضعیت اقتصادی به یک موضوع امنیتی برای ایران تبدیل شده است آنها نگران هستند مخالفان حکومت از نارضایتی مردم از مسایل اقتصادی به نفع خود استفاده کنند)

به طور مثال برخی گزارشهای نگین شیر آقایی این دخترک رشتی و خبرنگار روزنامه های زنجیره ای را با عنوان تحریم ببنید که از مکانیکی شروع میکند تا به دندانپزشکی می رود که تحریم بر سر شما مردم ایران چه می اورد طفلک مجبور است در حضور همسر دلقک و بی غیرتش که هر دو در استخدام مزدوران استعمار هستند به هر خفتی برای جلب نظر مدیران بی بی سی فارسی تن بدهد تا چند صباحی بیشتر در زمین انگلیس چرا کند

 گول مزدوران بی بی سی را نخورید

این روزها محفل بی بی سی نشینان فارسی طراحی جدیدی دارد از بیهوده بودن دفاع اصولی یک ملت در مقابل متجاوزی بنام صدام ، به همین اثر اخیر داستان دوسرباز بی بی سی فارسی نگاه کنید مزدوری بنام ژیار گل در جای جای داستان بی سر و ته خود بدنبال بریده هایی است که برای سرابی بنام غرب همه چیز شان را به حراج گذاشتند، جنگ بد بود و حاصل اختلاف میان صدام حسین و آیت الله خمینی ! ، روحیه خراب و درب و داغان سربازان جنگ را موسسه خیریه وست کانادا و بطور کلی غرب درمان میکند !؟

به سراغ آلفرد یعقوب زاده می روند و از زبان او محدودیتهای زمان جنگ را می گوید ، تصاویر آسایشگاه روانی جانبازان جنگ را برای تداعی بیهوده گی جنگ و دفاع مردم ایران مطرح میکند ، آخ که از این بی شرفی و وطن فروشی مزدوران بی بی سی فارسی به کجا باید شکایت برد ؟ 

هموطنانی که برای این افشا گری ، منطقی جز فحاشی ندارند لااقل به این سوال جواب بدهند آیا در این مملکت فقط حبس و قتل و گرانی و عقب ماندگی بیداد میکند ؟ یا نکته هم مثبتی هم وجود دارد و اشاره نمیشود آیا صدها موفقیت این کشور در دنیا ارزش طرح در بی بی سی فارسی را ندارد ؟

 افتخار خبر نگار بی بی سی

گوشه ای از افتخارات خبرنگاران بی بی سی

به گزارش بی بی سی فارسی ، برنامه نوبت شما شبکه ی بی بی سی ( 6 جولای «15 تیر» ) خود را به قرار دادن دولت در مقابل خبرنگاران اختصاص داد.

( در قاموس خبرنگاری خبر چیزی است که میخواهند پنهان بماند در غیر اینصورت هرآنچه هست آگهیست.)

 این جمله ایست که ستار سعیدی برنامه ی خود را با آن آغاز کرد . وی با اشاره به این موضوع که:

( مردم با خبرنگاران مشکلی نداشته و این دولت است که سد راه خبرنگاران میباشد)

به نوعی خود را همجهت با مردم و خبرنگاران نشان داد و این دو را مقابل دولت.
دراین برنامه مطرح شد که مشکل خبرنگاران در ایران فقط عبور از خط قرمزها نیست بلکه دولت ایران را به برخورد سلیقه ای نهادهای داخل حکومت با خبرنگاران نیز متهم کرد.

نکته ی قابل توجه تناقض در صحبت ها بود جائیکه وقتی مجری برنامه (اسرائیل) را به عنوان کشوری دموکرات در فعالیت های خبرنگاری خواند، خبرنگار بی بی سی که مخاطب برنامه بود (و نیز از خبرنگاران حاضر در اسرائیل) در پاسخ به این ادعا گفت :

(این آزادی بستگی دارد که برای چه رسانه ای و در چه موضوعی فعالیت انجام می شود.)

 در ادامه از شیوه بازرسی های ویژه و امضای برگه ای مبنی بر پایبندی به سانسور در خبرهایشان سخن گفت. وی در همین رابطه عنوان کرد که به طور مرتب از تمام خبرنگاران خارجی می خواهند که بخش هایی از لباس هایشان را از تن بیرون بیاورند.

آنهایی که همیشه سنگ دموکراسی غرب را به سینه می زنند و دولت ایران را متهم به برخورد شدید با خبرنگاران می کنند هیچوقت صحبتی از خبرنگارانی از جمله  کامرن نجف زاده (خبرنگار اعزامی جمهوری اسلامی ایران به فرانسه) به میان نیاوردند که به جرم بیان حقایق غیر قابل انکار از فرانسه (فرانسه ای که خود را داعیه دار مطلق آزادی بیان میداند) اخراج شد

حمید معصومی نژاد (خبرنگار ایران در ایتالیا ) نیز از دیگر خبرنگارانیست که در یک سناریوی ساختگی توسط اسرائیل و به بازیگری برلوسکونی مدتی بدون دلایل منطقی در این کشور بازداشت گردید؛ و تمام این اتفاقات گویای چگونگی (دموکراسی غربی ها!!!) برای خبرنگاران است.


منبع : جام نیوز و وبلاگ bbcpersian. Blogfa.com

/ 0 نظر / 7 بازدید